| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > DB Schenker Rail: Podwyżki opłat za tory nieuzasadnione

DB Schenker Rail: Podwyżki opłat za tory nieuzasadnione

Firma DB Schenker Rail Polska wystąpiła do Urzędu Transportu Kolejowego (UTK) o niezatwierdzanie nowych, wyższych stawek za korzystanie z infrastruktury kolejowej. Zdaniem przewoźnika, podwyżki są nieuzasadnione.

PKP PLK podwyższa stawki

8 marca br. spółka PKP Polskie Linie Kolejowe przedłożyła do zatwierdzenia prezesowi UTK projekt "stawek jednostkowych opłaty podstawowej i opłat dodatkowych za korzystanie z infrastruktury
kolejowej wraz z kalkulacją ich wysokości". Nowe stawki miałyby obowiązywać od 9 grudnia 2012 r. W najbliższą środę w siedzibie UTK w Warszawie ma spotkać się zajmujący się oceną tego projektu zespół.

Według informacji Urzędu, propozycja PKP PLK jest "poddawana analizie podczas prowadzonego postępowania administracyjnego, które zostanie zakończone wydaniem decyzji zatwierdzającej stawki lub odmawiającej ich zatwierdzenia". Według przedstawicieli DB Schenker Rail Polska proponowane nowe stawki są wielokrotnie wyższe niż w obecnie obowiązującym rozkładzie jazdy. "W ujęciu ogólnym wzrost zawiera się w przedziale od ok. 6  do 60 proc. w zależności od kategorii linii kolejowej oraz masy brutto pociągu" - czytamy w piątkowym komunikacie spółki. Szczególnie drastyczne - według przedstawicieli przewoźnika - są podwyżki stawek jednostkowych opłaty podstawowej za minimalny dostęp do infrastruktury kolejowej, który dla przewoźników towarowych jest dotkliwy w przedziale tonażowym od 600 do 1100 ton brutto.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Skrivanek sp. z o.o.

Skrivanek sp. z o.o. jest jedną z największych firm tłumaczeniowych i szkół językowych w Europie Środkowej i Wschodniej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »