reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Zakończono wdrażanie sieci do obsługi viaToll

Zakończono wdrażanie sieci do obsługi viaToll

Hughes Europe i IT Partners instalują sieć obsługującą viaToll - elektroniczny system pobierania opłat drogowych w Polsce.

Hughes Network Systems Europe i jego polski partner IT Partners Sp.z.o.o., zakończyły wdrożenie sieci opartej na technologii łączności satelitarnej dla Kapsch TrafficCom. Obsługuje ona system elektronicznego pobierania opłat viaTOLL powstały w ramach projektu dla Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad

Elektroniczny system poboru opłat

Hughes i IT Partners dostarczyły i zainstalowały rozwiązania szerokopasmowej łączności satelitarnej HughesNet® w ponad 500 lokalizacjach w całym kraju. Obejmują one bramki automatycznego pobierania opłat na głównych drogach oraz przydrożne punkty sprzedaży urządzeń viaBOX, które montuje się w pojazdach.

Pokładowe urządzenie viaBOX przesyła zakodowane informacje o pojeździe do bramek rozmieszczonych na drogach. Następnie bramki przekazują te informacje przez szerokopasmowe łącza satelitarne do centrum obsługi systemu, a kierowca jest obciążany kosztami korzystania z określonego odcinka płatnej drogi.

Sieciowy system satelitarny Hughes umożliwia działanie systemu viaTOLL, dzięki któremu polskie Ministerstwo Infrastruktury może automatycznie i tanio realizować pobieranie opłat za korzystanie z autostrad, dróg szybkiego ruchu i dróg krajowych. Ponad 600 000 pojazdów jest już zarejestrowanych w systemie viaTOLL, a liczba ta jeszcze zwiększy się w najbliższych miesiącach.

„Wybraliśmy do współpracy firmy Hughes i IT Partners, ponieważ od wielu lat z powodzeniem zajmują się rozwijaniem innowacyjnych technologii satelitarnych, zapewniając do nich dostęp na terenie całej Polski, a podłączenia każdej nowej lokalizacji w ciągu zaledwie kilku godzin” - powiedział Marek Cywiński, dyrektor zarządzający z firmy Kapsch.

„Co więcej elastyczność technologii satelitarnej Hughes pozwoliła nam zrealizować wdrożenie w rekordowym czasie i przed terminem”. Kompletne wdrożenie, zgodnie z wymaganiami GDDKiA, musiało być wykonane w czasie krótszym niż 8 miesięcy”.

Hughes Network Systems

Hughes Network Systems, LLC (Hughes) jest jednym z największych na świecie dostawców rozwiązań szerokopasmowej łączności satelitarnej dla odbiorców indywidualnych i biznesowych.
Hughes proponuje innowacyjne technologie sieciowe, usługi zarządzane i rozwiązania dla firm oraz organizacji państwowych na całym świecie. HughesNet® jest najlepszą na rynku ofertą usług szybkiego, satelitarnego dostępu Internetu, którą można dopasować do każdego budżetu. Hughes sprzedał ponad 2,5 miliona systemów klientom w ponad 100 krajach i ma 50-procentowy udział w rynku. Produkty firmy są zgodne ze światowymi standardami zatwierdzonymi przez organizacje TIA, ETSI i ITU, takimi jak IPoS/DVB-S2, RSM-A czy GMR-1.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Witold Modzelewski Radca Prawny

Kancelaria prawnopodatkowa w grupie Instytutu Studiów Podatkowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama