| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Kierowcy z Norbert Dentressangle Polska będą protestować na stacjach BP

Kierowcy z Norbert Dentressangle Polska będą protestować na stacjach BP

Kierowcy ciężarówek z Norbert Dentressangle Polska chcą poprawy warunków pracy. Ich zdaniem nie ma szans na porozumienie z zarządem. Dlatego chcą zainteresować problemem koncern paliwowy BP, dla którego świadczą usługi.

Protest organizują związkowcy NSZZ „Solidarność”. 23 lutego pomiędzy 12:00 a 15:00 będą rozdawali ulotki klientom wybranych stacji BP we Wrocławiu, Zielonej Górze, Legnicy, Krakowie, Katowicach i Warszawie.

Rozdawanie ulotek przy stacjach benzynowych BP jest elementem walki o poprawę warunków pracy kierowców firmy Norbert Dentressangle Polska.

Dlaczego akurat BP?

Bo kierowcy z ND wożą produkty brytyjskiego koncernu paliwowego a ten w swoim kodeksie postępowania zobowiązuje się wpływać na firmy, z którymi współpracuje, aby szanowały prawa i godność pracowników. Zdaniem NSZZ „Solidarność” brytyjski koncern paliwowy BP powinien zainteresować się tym, jak traktowani są pracujący dla niego polscy kierowcy.

Akcja ulotkowa jest wynikiem desperacji kierowców zatrudnionych w Norbert Dentressangle w Płotach koło Zielonej Góry, którzy od lipca zeszłego roku bezskutecznie walczą o podwyżki i poprawę warunków pracy.

„Zdarza się, że trzeba jeździć poza granicami Polski trzy tygodnie. Dieta i wynagrodzenie, które ND nam płaci są dużo niższe niż kierowców francuskich czy belgijskich, a przecież ceny w sklepach za granicą są dla wszystkich takie same.” – mówi jeden z kierowców

Protest kierowców

Próby zachęcenia Zarządu ND do konstruktywnej rozmowy podejmowane od ponad 6 miesięcy nie przyniosły skutku. W styczniu ponad 300 kierowców wzięło udział w kilkunastodniowym legalnym strajku. W odwecie ND zaczął zwalniać uczestników strajku.

„31 styczniu b.r. skierowaliśmy do BP petycję z prośbą o wsparcie. Do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi” – tłumaczy Maciej Jankowski z NSZZ „Solidarność”.

Kierowcy z Płot mają poparcie swoich kolegów zrzeszonych w Europejskiej Federacji Pracowników Transportu (ETF) reprezentującej ponad 2,5 miliona kierowców z 41 krajów europejskich. Przewodniczący ETF zadeklarował gotowość podjęcia działań wspierających polskich kierowców ND.

Norbert Dentressangle to francuska firma logistyczna zajmująca się transportem i jego organizacją. Posiada 162 lokalizacje w 11 krajach. Zatrudnia ponad 26 tys. pracowników.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Klimkiewicz-Deplano

Partner Zarządzający Advicero Nexia, Doradca Podatkowy nr wpisu 09935

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »