reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Balticon będzie serwisował kontenery Carrier

Balticon będzie serwisował kontenery Carrier

Spółka Balticon uzyskała status autoryzowanego centrum serwisowego i gwarancyjnego firmy Carrier Transicold Container, jednego z największych światowych dostawców kontenerów chłodniczych.

Balticon zajmuje się załadunkiem, rozładunkiem oraz transportem kontenerów. Jest jedną z dwóch firm w Polsce serwisujących chłodnie Carrier.

Transport kontenerów

Obecnie szacowany udział firmy w rynku transportu kontenerów chłodniczych wynosi 65%. Serwis kontenerów chłodniczych Balticon SA

Wśród obsługiwanych jednostek znajdują się kontenery chłodnicze produkcji Carrier Transicold Container Corporation.

Dzięki zawartemu kontraktowi, Balticon będzie mógł także dokonywać napraw serwisowych i gwarancyjnych agregatów do kontenerów niskotermalnych firmy Carrier.

Obsługa będzie prowadzona na terenie wszystkich placówek Balticonu – tj: w Gdańsku, Gdyni i Szczecinie – rozszerzając zakres ich działalności. Dodatkowo w ramach kontraktu spółka rozbuduje ofertę handlową o części zamienne do agregatów.

Serwis agregatów chłodniczych Carrier

„W ubiegłym roku przeprowadziliśmy ponad 10 tysięcy przeglądów serwisowych kontenerów różnych producentów. Fakt, że tak uznana globalna korporacja, jak Carrier Transicold, doceniła najwyższą klasę serwisu prowadzonego przez Balticon stwarza perspektywy rozwoju tego obszaru naszej działalności.

Dzięki podjęciu bezpośredniej współpracy z Carrier, będziemy mogli na miejscu dokonywać napraw serwisowych i gwarancyjnych kontenerów produkcji tej firmy, bez konieczności przekazywania ich do innego operatora.

Zapewni to oszczędność czasu – i tym samym zmniejszenie kosztów – dla naszych klientów, korzystających z kontenerów chłodniczych Carrier” – mówi Tomasz Szmid, prezes zarządu Balticon SA.

Carrier Transicold Container Corporation jest międzynarodowym dostawcą kontenerów chłodniczych dla światowych linii żeglugowych i klientów leasingowych.

Firma działa od ponad 40 lat i oferuje klientom na całym świecie ponad 700.000 urządzeń chłodniczych.

Rynek transportu kontenerowego

Rynek transportu kontenerowego w Polsce, na którym działa Balticon SA, ma wysoki potencjał rozwoju. Po pierwsze, oczekiwany jest wzrost wolumenu przeładunków kontenerowych o 10-15% w perspektywie 5 lat.

Po drugie, rozwój tego segmentu będzie stymulowany przez rozbudowę krajowej infrastruktury kolejowej oraz drogowej.

Przykładowo, w latach 2007-2013 polskie porty mogą otrzymać w sumie około 600 mln euro wsparcia na zwiększanie sieci połączeń prowadzących w głąb kraju.

Dzięki temu jest w stanie utrzymać konkurencyjne ceny i ograniczyć czas związany z organizacją poszczególnych etapów dostawy towaru do odbiorców. Spółka nie poddaje się naciskom firm wyspecjalizowanych wyłącznie w transporcie.

Około 45% jej przychodów pochodzi właśnie z usług związanych z przemieszczaniem kontenerów drogą lądową i kolejową.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Transport i serwis kontenerów fot. Balticon
Transport i serwis kontenerów fot. Balticon

VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Adamczyk

Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama