| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Obsługa kontenerów: Ponad 70 proc. wzrost przychodów Balticon SA

Obsługa kontenerów: Ponad 70 proc. wzrost przychodów Balticon SA

Przychody spółki Balticon SA zwiększyły się o 60% w porównaniu do roku 2010, natomiast EBITDA wzrosła o 150%. Spółka zajmuje się przede wszystkim obsługą kontenerów we wszystkich terminalach morskich w Polsce.

Jak ocenia ubiegły rok prezes Balticon?

„Kluczem do oceny działalności Balticonu w 2011 roku jest zestawienie doskonałych wyników z obietnicami, które złożyliśmy inwestorom.

W naszej opinii – zarówno czwarty kwartał, jak i cały ubiegły rok możemy zaliczyć do bardzo udanych. Nie tylko istotnie zwiększyliśmy skalę działalności, ale przede wszystkim spółka odnotowała pozytywne rezultaty i wysoką dynamikę we wszystkich pozycjach rachunku zysków i strat.

Jest to efekt konsekwentnie realizowanego planu inwestycyjnego, który ogłosiliśmy jesienią ubiegłego roku.

Otoczenie makroekonomiczne jest bardzo sprzyjające dla Balticonu. Szeroko rozumiany rynek kontenerów systematycznie rośnie, trwają prace nad rozbudową infrastruktury transportowej, a kluczowy dla naszej firmy port w Trójmieście przyjmuje największe w świecie kontenerowce, co stwarza doskonałe perspektywy dla naszej firmy” – mówi Tomasz Szmid, prezes zarządu Balticon SA.

Zysk i wzrost przychodów w obsłudze kontenerów morskich

W samym IV kwartale 2011 przychody Balticon SA wyniosły 14,42 mln zł, co stanowi 74% wzrost w porównaniu do analogicznego okresu 2010. EBITDA sięgnęła 1,38 mln zł – prawie 9 razy więcej niż w IV kwartale 2010. Spółka odnotowała w ostatnim kwartale ubiegłego roku zysk netto w kwocie ponad 705 tys. zł.

Balticon osiągnął mocną pozycję wśród firm związanych z obsługą logistyki kontenerowej, a szacowany udział w rynku transportu kontenerów chłodniczych wynosi ok. 65%.

Balticon specjalizuje się w obsłudze techniczno-logistycznej niezbędnej do funkcjonowania ruchu kontenerowego. Spółka pracuje obecnie nad rozbudową kolejnych placów składowych i infrastruktury transportowej oraz poszerzeniem floty kontenerów.

Balticon posiada depot na zapleczu wszystkich morskich terminali kontenerowych w Polsce, natomiast usługi transportowe i handlowe świadczy na terenie Polski i Unii Europejskiej.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Onwelo

Onwelo to nowoczesna polska spółka technologiczna, która specjalizuje się w budowaniu innowacyjnych rozwiązań IT dla firm z branży finansowej, ubezpieczeniowej, telekomunikacyjnej, farmaceutycznej oraz FMCG.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »