| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Przeprawy promowe ciężarówek: Uboat Line SA IV kw. z zyskiem

Przeprawy promowe ciężarówek: Uboat Line SA IV kw. z zyskiem

Uboat Line SA, działający w branży transportowej zakończył czwarty kwartał 2011 roku z ponad 106 tys. zł zysku netto, co oznacza 98% wzrost w stosunku do analogicznego okresu z 2010 roku.

Przychody spółki ukształtowały się na poziomie 6,4 mln zł i były znacząco wyższe od wyniku z czwartego kwartału 2010 roku, w którym osiągnęły wartość 374 tys. zł. Narastająco, w okresie od 16 sierpnia 2010 roku do końca 2011 roku zysk netto wyniósł 195 tys. zł, a przychody ponad 14,6 mln zł.

Przeprawy promowe ciężarówek

- Przedstawione w raporcie wyniki potwierdzają bardzo dobrą kondycję finansową spółki Uboat Line S.A. oraz dowodzą słuszności przyjętej przez nas strategii rozwoju, której głównym założeniem jest rozwijanie oferty usługowej dedykowanej branży transportowej w oparciu o potrzeby firm z tego segmentu – informuje prezes Zarządu Uboat Line, Grzegorz Misiąg.

Do wydarzeń, które w największym stopniu wpłynęły na osiągnięte przez Uboat Line rezultaty zaliczyć można uruchomienie międzynarodowego call center w Gliwicach oraz podpisanie umowy z operatorem morskim Norfolk, dzięki czemu znacznie wzrósł poziom zamówień realizowanych przez spółkę w zakresie jej głównej aktywności, czyli organizacji przepraw promowych.

Przewozy intermodalne

Inwestycją, która również nie pozostała bez znaczenia dla wyników finansowych Uboat Line było zawiąznie w trzecim kwartale 2011 roku spółki Oliwia Trans GmbH z siedzibą w Hamburgu. Celem przedsięwzięcia było wykorzystanie dużego zainteresowania niemieckich przedsiębiorstw transportowych przewozami intermodalnymi, które również wchodzą w skład oferty spółki.

Uboat Line to powstałe w 2008 roku przedsiębiorstwo zajmujące się wyszukiwaniem i rezerwacją przepraw promowych głównie dla firm transportowych na najpopularniejszych europejskich trasach morskich.

Zakres usług spółki obejmuje także organizację transportu lotniczego i intermodalnego oraz frachtu morskiego.

Swoim Klientom spółka oferuje również możliwość wykupienia winiet na przejazd autostradami we Francji,Włoszech i Hiszpanii, a także tunelami Mount Blanc oraz Frejus.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Ewelina Jankowska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »