reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Przeprawy promowe ciężarówek: Uboat Line SA IV kw. z zyskiem

Przeprawy promowe ciężarówek: Uboat Line SA IV kw. z zyskiem

Uboat Line SA, działający w branży transportowej zakończył czwarty kwartał 2011 roku z ponad 106 tys. zł zysku netto, co oznacza 98% wzrost w stosunku do analogicznego okresu z 2010 roku.

Przychody spółki ukształtowały się na poziomie 6,4 mln zł i były znacząco wyższe od wyniku z czwartego kwartału 2010 roku, w którym osiągnęły wartość 374 tys. zł. Narastająco, w okresie od 16 sierpnia 2010 roku do końca 2011 roku zysk netto wyniósł 195 tys. zł, a przychody ponad 14,6 mln zł.

Przeprawy promowe ciężarówek

- Przedstawione w raporcie wyniki potwierdzają bardzo dobrą kondycję finansową spółki Uboat Line S.A. oraz dowodzą słuszności przyjętej przez nas strategii rozwoju, której głównym założeniem jest rozwijanie oferty usługowej dedykowanej branży transportowej w oparciu o potrzeby firm z tego segmentu – informuje prezes Zarządu Uboat Line, Grzegorz Misiąg.

Do wydarzeń, które w największym stopniu wpłynęły na osiągnięte przez Uboat Line rezultaty zaliczyć można uruchomienie międzynarodowego call center w Gliwicach oraz podpisanie umowy z operatorem morskim Norfolk, dzięki czemu znacznie wzrósł poziom zamówień realizowanych przez spółkę w zakresie jej głównej aktywności, czyli organizacji przepraw promowych.

Przewozy intermodalne

Inwestycją, która również nie pozostała bez znaczenia dla wyników finansowych Uboat Line było zawiąznie w trzecim kwartale 2011 roku spółki Oliwia Trans GmbH z siedzibą w Hamburgu. Celem przedsięwzięcia było wykorzystanie dużego zainteresowania niemieckich przedsiębiorstw transportowych przewozami intermodalnymi, które również wchodzą w skład oferty spółki.

Uboat Line to powstałe w 2008 roku przedsiębiorstwo zajmujące się wyszukiwaniem i rezerwacją przepraw promowych głównie dla firm transportowych na najpopularniejszych europejskich trasach morskich.

Zakres usług spółki obejmuje także organizację transportu lotniczego i intermodalnego oraz frachtu morskiego.

Swoim Klientom spółka oferuje również możliwość wykupienia winiet na przejazd autostradami we Francji,Włoszech i Hiszpanii, a także tunelami Mount Blanc oraz Frejus.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Jacek Kosiński Adwokaci i Radcowie Prawni

Ekspert prawa nieruchomości, prawa budowlanego oraz projektów infrastrukturalnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama