| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Na czym polega usługa project cargo

Na czym polega usługa project cargo

Realizowane na rynku duże inwestycje, niezmiennie wiążą się z koniecznością przemieszczania urządzeń i innych elementów, o gabarytach znacznie przekraczających wymiary naczep czy kontenerów. Wymagają one skomplikowanych operacji spedycyjnych i planowania - project cargo.

Do kluczowych elementów planowania transportu należy: określenie odpowiedniej trasy przewozu oraz dobór specjalistycznych środków i urządzeń transportowych i przeładunkowych

Jak zorganizować nietypowy transport

Kolejnym krokiem jest otrzymanie odpowiednich zezwoleń transportowych i uzgodnienia z osobami zarządzającymi terenami przez które przebiegał będzie transport.

Dodatkowo, w razie zaistnienia takiej potrzeby, należy uwzględnić organizację dodatkowego ubezpieczenia ładunku, zająć się wyznaczeniem alternatywnej trasy przewozu i demontażem elementów struktury drogowej, a także synchronizacją procesu przemieszczania ładunków z właściwymi służbami.

Przygotowanie takiego transportu często zajmuje wiele miesięcy i zaangażowany jest przy nim cały sztab ludzi. 

Transport -  trasa przewozu

To nie tylko określenie odpowiedniej trasy przewozu, z uwzględnieniem specyfiki poszczególnych etapów, dobór specjalistycznych środków i urządzeń transportowych, czy też wybór najwłaściwszej metody przeładunku.

Warunkiem sprawnej realizacji operacji jest również uzyskanie odpowiednich zezwoleń transportowych, dokonanie uzgodnień z osobami zarządzającymi terenami, po których ma się odbyć przejazd, a także dodatkowe ubezpieczenie ładunku. 

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Jacek Trusiński

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »