reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Na czym polega usługa project cargo

Na czym polega usługa project cargo

Realizowane na rynku duże inwestycje, niezmiennie wiążą się z koniecznością przemieszczania urządzeń i innych elementów, o gabarytach znacznie przekraczających wymiary naczep czy kontenerów. Wymagają one skomplikowanych operacji spedycyjnych i planowania - project cargo.

Do kluczowych elementów planowania transportu należy: określenie odpowiedniej trasy przewozu oraz dobór specjalistycznych środków i urządzeń transportowych i przeładunkowych

Jak zorganizować nietypowy transport

Kolejnym krokiem jest otrzymanie odpowiednich zezwoleń transportowych i uzgodnienia z osobami zarządzającymi terenami przez które przebiegał będzie transport.

Dodatkowo, w razie zaistnienia takiej potrzeby, należy uwzględnić organizację dodatkowego ubezpieczenia ładunku, zająć się wyznaczeniem alternatywnej trasy przewozu i demontażem elementów struktury drogowej, a także synchronizacją procesu przemieszczania ładunków z właściwymi służbami.

Przygotowanie takiego transportu często zajmuje wiele miesięcy i zaangażowany jest przy nim cały sztab ludzi. 

Transport -  trasa przewozu

To nie tylko określenie odpowiedniej trasy przewozu, z uwzględnieniem specyfiki poszczególnych etapów, dobór specjalistycznych środków i urządzeń transportowych, czy też wybór najwłaściwszej metody przeładunku.

Warunkiem sprawnej realizacji operacji jest również uzyskanie odpowiednich zezwoleń transportowych, dokonanie uzgodnień z osobami zarządzającymi terenami, po których ma się odbyć przejazd, a także dodatkowe ubezpieczenie ładunku. 

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Wojciech Krawczyk

Instruktor American Heart Association (pierwsza pomoc).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama