reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Na czym polega usługa project cargo

Na czym polega usługa project cargo

Realizowane na rynku duże inwestycje, niezmiennie wiążą się z koniecznością przemieszczania urządzeń i innych elementów, o gabarytach znacznie przekraczających wymiary naczep czy kontenerów. Wymagają one skomplikowanych operacji spedycyjnych i planowania - project cargo.

Zezwolenia są najczęściej jednorazowe i odpłatne.

Ich cena zależy od długości i ciężaru zestawu, długości trasy, liczby osi, szerokości i wysokości. Im dłuższa trasa przejazdu i im większe przekroczenie wymogów, tym opłaty są wyższe, sięgające niejednokrotnie kilku tysięcy euro.

Gabaryty ładunków

Istotnym utrudnieniem tego typu transportu jest to, że gabaryty niektórych ładunków powodują konieczność demontażu elementów struktury drogowej, a często, również w przypadku kolei, wyznaczenia objazdowej , zwykle dłuższej, trasy przewozu.

Problem jest też fatalny stan polskich dróg, który powoduje, że wielu transportów po prostu nie można wykonać. Brakuje również szybkiej informacji o nośności i wysokości mostów i wiaduktów, wysokości estakad, o ograniczeniach na poszczególnych drogach. A to są bardzo przydatne informacje już podczas wstępnych rozmów z klientem.

Właściwa synchronizacja przygotowania i realizacji transportu ładunków onadnormatywnych z odpowiednimi służbami umożliwia osiągnięcie sukcesu, jakim jest dostarczenie ładunku na miejsce przeznaczenia. Przykładem realizacji wieloetapowych, skomplikowanych operacji logistycznych w zakresie dostaw inwestycyjnych były dostawy obudów górniczych.

Operacja obejmowała wysyłki door to door ponad 3000 sztuk obudów – sformowanych do kontenerów 20’ i 40’, a przeznaczonych dla klientów na terenie Chin, Ameryki Północnej i Południowej, w ściśle wyznaczonych harmonogramem terminach i partiach.

Ciekawostką jest fakt, że oprócz transportu lądowego i morskiego, w wysyłki zaangażowany był także transport lotniczy. Z sukcesem zrealizowane zostały kolejne projekty transportów ładunków ponadgabarytowych, m.in. w ramach projekt cargo.

Wśród logistycznie najciekawszych i najtrudniejszych , wyróżnić można spedycję ponad 600 ton elementów wyposażenia górniczego do Stanów Zjednoczonych albo dostawę elementów turbin do Wenezueli.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Stasiewski

Doradca podatkowy, biegły rewident

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama