| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > DB Schenker: Połączenie intermodalne Polska - Włochy

DB Schenker: Połączenie intermodalne Polska - Włochy

DB Schenker Logistics uruchomił nowe połączenie intermodalne Polska - Włochy. Klientom udostępniono dwanaście naczep wymiennych na trasie Ostrava – Verona.

To pierwsza tego rodzaju usługa dostępna na tej trasie. Pierwsze pociągi wyruszyły w połowie stycznia. Na razie operator oferuje tygodniowo trzy połączenia w obie strony.

Transport intermodalny

Głównymi operatorami przewozów są Cemat, Kombiverkehr i Bohemiakombi. DB Schenker, pomysłodawca tego rozwiązania, przeznaczył 12 z łącznie 28 wagonów w każdym pociągu na własne naczepy. DB Schenker oczekuje, że usługa obejmie około 3 600 naczep rocznie.

Składy formowane są w terminalu Quadrante Europa w Veronie. Stamtąd docierają do terminalu Ostrava-Paskov, położonego przy granicy czesko-polskiej, skąd przyczepy przejmuje spółka krajowa Schenker Sp. z o.o.

Lokalizacja terminalu Ostrava-Paskov umożliwia obsługę niemal wszystkich regionów Polski.

Tiry na tory

DB Schenker Rail Deutschland odpowiada za przewóz kolejowy na odcinku pomiędzy Veroną i terminalem Ostrava-Paskov, a do zadań spółki Schenker Italiana S.p.A. należy dalszy transport naczep z terminalu Quadrante Europa w Veronie.

Centrum Operacji Intermodalnych DB Schenker Logistics w Zurichu odpowiada z kolei całościowo za przewozy pomiędzy tymi dwoma terminalami. Realizacja usługi transportowej typu „door-to-door” z północnych Włoch do Polski zajmuje od dwóch do trzech dni.

Nowa usługa jest drugim połączeniem do Polski oferowanym przez DB Schenker. Międzynarodowy transport naczep do i z Polski rozpoczął się w zeszłym roku wraz z uruchomieniem połączenia łączonego w transporcie kolejowym na trasie pomiędzy Poznaniem i Duisburgiem.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Wyoming LLC

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »