reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Polska Żegluga Morska dostarczy surowce dla ZCh Police

Polska Żegluga Morska dostarczy surowce dla ZCh Police

Zakłady Chemiczne Police i Polska Żegluga Morska podpisały pięcioletnią umowę o współpracy o wartości 150 mln zł. Armator będzie przywozić do Polic podstawowe surowce do produkcji nawozów.

Transport fosforytów przez PŻM stanowi ok. 1/3 wszystkich surowców dostarczanych drogą morską do Zakładów.

"Postanowiliśmy po raz kolejny zaufać naszym partnerom z PŻM i kontynuujemy współpracę, którą nawiązaliśmy w czerwcu 2006 roku.

Kontrakt jest korzystny dla obu stron, ponieważ jest dowodem wieloletniego i owocnego współdziałania pomiędzy Zakładami a polskim armatorem" - powiedział prezes Polic Krzysztof Jałosiński. 

Transport surowców od początku istnienia firmy

Pięcioletnia umowa obowiązuje od stycznia br. Surowce fosforonośne będą dostarczane - tak jak dotychczas - z portów w Tunezji i Maroku.

PŻM transportuje surowce dla Polic praktycznie od początku istnienia tego przedsiębiorstwa, czyli od początku lat 70. ubiegłego wieku.

Ostatni kontrakt przewozowy, podpisany przez obie firmy w czerwcu 2006 roku, obowiązywał do końca 2011.

Jak poinformował doradca dyrektora naczelnego PŻM Krzysztof Gogol, relacje armatora z ZCh Police to przykład udanej współpracy polskiego armatora z polskim dostawcą ładunków.

"Police to jedyna polska firma, z którą PŻM ma stałą umowę o współpracy" - dodał.

Jak powiedział, w 2010 r. wśród przewozów armatora 94 proc. to były przewozy między portami obcymi, a tylko 4 proc.to były ładunki przywożone do Polski.

Police są jedną z największych firm chemicznych w Polsce, zaliczanych do grupy podmiotów tzw.Wielkiej Syntezy Chemicznej. Od września ub.r. należą do Grupy Kapitałowej Azoty Tarnów.PŻM jest przedsiębiorstwem państwowym. Posiada ponad 70 statków.

(PAP)

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

JSLegal Jankowki & Stroiński

Adwokacka Spółka Partnerska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama