reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Czy opłaca się łączyć frachty air and sea?

Czy opłaca się łączyć frachty air and sea?

Nowoczesne usługi spedycyjne wymagają wdrażania nowych rozwiązań, aby z jednej strony sprostać rosnącym wymaganiom klientów, a z drugiej – zabezpieczyć zakładane efekty finansowe. Istotnym elementem procesu transportowego jest optymalizacja kosztów, którą znaleźć możemy w rozwiązaniach multimodalnych, łączących różne rodzaje frachtu np. lotniczy z morskim.

Transport multimodalny został określony przez Konwencję o międzynarodowym transporcie multimodalnym towarów z 1980 roku, jako element złożonego procesu transportowego, w którym towar przewożony jest z jednego kraju do drugiego, przy użyciu przynajmniej dwóch różnych gałęzi transportu.

Optymalizacja kosztów

Spedytor musi stale dostosowywać swoje rozwiązania tak, aby zapewnić klientom możliwość optymalizacji kosztów transportu. Przewozy multimodalne oferowane przez spedytora powinny być oparte są na synergii korzyści, jakie płyną z połączenia szybkości frachtu lotniczego z niskimi kosztami transportu morskiego. Dla przykładu w usługach łączących fracht morski z lotniczym na trasie np. Seul – Polska, klient może liczyć na obniżenie kosztów transportu przesyłki nawet o 30proc., w porównaniu ze standardowym frachtem lotniczym, przy jednoczesnym skróceniu czasu tranzytu w stosunku do transportu morskiego.

Uwzględniając potrzeby czasowo-kosztowe towar można dostarczyć np. z Szanghaju do Frankfurtu w ciągu 3-5 dni frachtem lotniczym, a w 32-34 dni drogą morską lub w 19 dni, wykorzystując usługę Sea & Air.

Połączenie frachtu morskiego z lotniczym, to nie tylko konkurencyjne stawki, dostosowane do wymogów czasowych i kosztowych, ale również pewność realizacji całościowych procesów logistycznych, wsparta przez najnowocześniejsze systemy informatyczne, które umożliwiają pełne monitorowanie przesyłek. Indywidualne rozwiązania, dostosowane do oczekiwań i potrzeb klientów, zapewniają możliwość elastycznego planowania transportu, przy jednoczesnej gwarancji stałych i konkurencyjnych stawek.

Wykorzystanie globalnej sieci połączeń, ściśle zdefiniowane trasy i lokalizacje przeładunków, również dla niestandardowych przesyłek i kierunków to podstawa jakości serwisu. Z rozwiązań tych korzystają głównie firmy z branży: telekomunikacyjnej i telefonii komórkowej, nowych technologii, RTV i AGD, wyposażenia wnętrz, zabawek i artykułów dziecięcych. A wśród nich zarówno giganci rynku, szukający nowatorskich i elastycznych rozwiązań, jak i mniejsze przedsiębiorstwa, którym zależy na oszczędności.

Optymalizacja kosztów to zjawisko, które na stałe zadomowiło się w polskich realiach, podnosząc jakość usług oferowanych przez operatorów logistycznych. Rozwiązania multimodalne dostarczane przez liderów rynku, to przede wszystkim oszczędność kosztów, przy jednoczesnym skróceniu czasu dostawy oraz kompleksowa obsługa oparta na wiedzy i doświadczeniu ekspertów pracujących w firmach spedycyjnych.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Skarbiec

Kancelaria Prawna Skarbiec, specjalizuje się w kompleksowej obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama