reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > GALERIA ZDJĘĆ: Konferencja "Co czeka Twoją firmę transportową po 4 grudnia 2011 r."

GALERIA ZDJĘĆ: Konferencja "Co czeka Twoją firmę transportową po 4 grudnia 2011 r."

Branżę transportową czekają poważne zmiany. 4 grudnia zaczną obowiązywać nowe rozporządzenia Parlamentu Europejskiego, które zmieniają zasady wydawania licencji. Zobacz galerię zdjęć z konferencji.

Galeria zdjęć z konferencji

Aby obejrzeć galerię kliknij w zdjęcie

Unia Europejska od dawna próbuje ujednolicić regulacje obowiązujące w branży transportowej. W 2009 roku Parlament Europejski przyjął trzy rozporządzenia, które określają warunki jakie muszą spełnić firmy transportowe aby móc prowadzić działalność w UE.

Nowe wymagania zaczynają obowiązywać po 4 grudnia 2011 roku.

Kliknij, aby pobrać prezentacje prelegentów

Po tym terminie firmy muszą spełnić nowe wymagania. Jakie? M.in posiadać bazę eksploatacyjną z niezbędnym wyposażeniem technicznym. Kolejnym wymogiem jest zatrudnienie osoby zarządzającej transportem. Nieco kontrowersyjny jest wymóg tzw. dobrej reputacji.

Kliknij aby pobrać rozporządzenia i projekt ustawy

Co oznaczają te terminy, próbowaliśmy wyjaśnić 19 października w Warszawie na konferencji "Co czeka Twoją firmę transportową po 4 grudnia 2011 r.

Wiele pytań zadawanych przez przewoźników pozostało bez odpowiedzi z jednego powodu. Nie dostosowano jeszcze polskich przepisów (Ustawa o transporcie drogowym) do wymogów unijnych rozporządzeń. Jest, co prawda projekt zmian ustawy przygotowany przez Ministerstwo Infrastruktury, ale nie wyjaśnia on wielu istotnych kwestii. Cała branża transportowa czeka na regulacje. Do 4 grudnia można odliczać dni. Co będzie później, nie wie nikt...

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Witold Modzelewski Radca Prawny

Kancelaria prawnopodatkowa w grupie Instytutu Studiów Podatkowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama