| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > DB Schenker uruchmia kolejowe połączenie z Wrocławia do Londynu

DB Schenker uruchmia kolejowe połączenie z Wrocławia do Londynu

Na początku listopada DB Schenker Rail Polska uruchomi kolejowe połączenie towarowe z Wrocławia do Londynu. Po raz pierwszy brytyjską linią kolejową High Speed 1 pojadą pociągi o kontynentalnych wymiarach.

Połączenie z Polski do Wielkiej Brytanii to efekt współpracy DB Schenker Rail Polska i DB Schenker Rail UK.

High Speed 1 to - jak dotąd - jedyna linia kolejowa w Wielkiej Brytanii, przystosowana do obsługi takich pociągów, których wymiary są inne niż na Wyspach. Standardowa ładowność europejskich wagonów towarowych jest znacząco większa od brytyjskich. Można załadować je do 3 m wysokości, albo ułożyć na nich dwie standardowe palety - jedną na drugiej.

Raz w tygodniu dwa pociągi towarowe połączą Wrocław i okręg Barking w Londynie. Klientami będą firmy z branży motoryzacyjnej, handlu detalicznego i przemysłu spożywczego.

- W przypadku dużego zainteresowania zamierzamy w 2012 r. zwiększyć liczbę transportów na tej trasie" - poinformował w czwartek prezes zarządu DB Schenker Rail Polska, Hans-Georg Werner.

Na pokonanie liczącej niemal 2 tys. km trasy pociągi będą potrzebowały ok. 50 godzin. DB Schenker Rail UK przeprowadziła wcześniej udane testy pociągów o wymiarach kontynentalnych na linii High Speed 1, łączącej tunel pod kanałem La Manche z Londynem.

DB Schenker Rail Polska należy do największych, po PKP Cargo, kolejowych przewoźników towarowych w Polsce. Siedziba polskiej spółki mieści się w Zabrzu na Śląsku.

(PAP)

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Bil

Kancelaria Bil specjalizuje się w obsłudze prawnej biznesu. Zajmuje się doradztwem prawnym na rzecz przedsiębiorców na wszystkich płaszczyznach prowadzonej przez nich działalności gospodarczej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »