reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > E-petrol.pl: Czy grozi nam podwyżka akcyzy na olej napędowy?

E-petrol.pl: Czy grozi nam podwyżka akcyzy na olej napędowy?

Temat akcyzy powraca. Tym razem dyskusja nie dotyczy jednak zmniejszenia obciążeń podatkowych, a możliwego podniesienia stawki na olej napędowy. Taki krok mogą wymusić na nas unijne regulacje.

Cena oleju napędowy w Polsce nie zmieniła się w tym tygodniu i paliwo do pojazdów z silnikiem Diesla nadal kosztuje średnio 4,99 zł/l. Cały czas obserwujemy efekty ustalenia przez koncerny maksymalnych cen paliw na stacjach własnych.Ale już niedługo może być drożej. 

Kończy się bowiem okres przejściowy pozwalający na stosowanie obniżonej stawki opodatkowania dla oleju napędowego w Polsce. Dziś olej napędowy jest objęty stawką wynoszącą 302 euro za 1000 litrów.Od 1 stycznia 2012 roku będzie nas obowiązywać unijne minimum, które wynosi 330 euro za 1000 litrów.

To czy koniec okresu przejściowego spowoduje wzrost cen na stacjach i jaka będzie jego ewentualna skala, zależeć będzie od kursu złotówki wobec euro z 1 października tego roku. Przy jego obecnym poziomie dopasowanie stawki podatkowej do wymagań unijnego minimum mogło by spowodować, że od 1 stycznia przyszłego roku cen na stacjach wzrosłyby o 10-13 groszy na litrze. 

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dagmara Jagodzińska

Specjalista w sprawach z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego oraz prawa cywilnego, w tym w szczególności sprawach o rozwód, separację, władzę rodzicielską, alimenty, kontakty z małoletnimi, podział majątku dorobkowego po rozwodzie, zniesienie współwłasności, sprawach wynikających z umów darowizny oraz stosunków spadkowych w rodzinie i innych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama