reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > ViaTOLL Kalkulator - aplikacja dla kierowców

ViaTOLL Kalkulator - aplikacja dla kierowców

Polscy programiści przygotowali dla telefonów iPhone aplikację ułatwiającą korzystanie z systemu viaTOLL. Dzięki niej można obliczyć koszty przejazdu płatnymi drogami przed wjechaniem na taki odcinek.

Od wczoraj (8.08) w internetowym sklepie App Store można kupić aplikację viaTOLL Kalkulator. Pozwala on użytkownikom korzystającym z systemu płatnych dróg w Polsce obliczyć koszt przejazdu w zależności od wagi pojazdu, klasy emisji EURO oraz typu drogi.

Od 1 lipca 2011 r. wszystkie pojazdy o masie powyżej 3,5 t. oraz autobusy o liczbie miejsc większej niż 9 muszą płacić za przejazd wybranymi odcinkami polskich dróg, za pomocą systemu viaTOLL. Płatność odbywa się poprzez doładowanie urządzenia viaBox. Niestety jego użytkownik nie wie jaki jest stan konta w systemie i ile kosztuje go przejazd danego odcinka.

Kara za przejazd płatnym odcinkiem bez doładowania wynosi 3000 zł. Kierowca, który nie zna kosztu przejazdu daną trasą może łatwo stracić orientację i doładować urządzenie ViaBox zbyt niską kwotą.

Wszystkie te problemy rozwiązuje aplikacja viaTOLL Kalkulator. Poza obliczeniem kosztu przejazdu użytkownik znajdzie w niej następujące narzędzia:

  • spis wszystkich dróg objętych systemem ViaTOLL i koszt przejazdu nimi w zależności od kategorii pojazdu ustawionej w kalkulatorze;
  • wyszukiwarkę najbliższego punktu obsługi klienta lub dystrybucji systemu ViaTOLL;
  • instrukcję obsługi urządzenia, która objaśnia znaczenie tajemniczych pisków i mrugnięć wydawanych przez urządzenie ViaBox.


Lista płatnych odcinków dróg w aplikacji jest aktualizowana na bieżąco. Kolejne aktualizacje aplikacji, które będą pojawiać się w związku z uaktualnieniami danych dotyczących opłat i dróg użytkownicy będą otrzymywać bezpłatnie. Autorzy planują wkrótce rozwinięcie kolejnych funkcji ułatwiających kierowcom ciężarówek korzystanie z polskich dróg.

Obecnie trwają prace nad wersją viaTOLL Kalkulator przeznaczoną dla systemu Android, prace powinny zakończyć się wkrótce

Cena aplikacji w App Store to 4,99 euro, jednak do 15 sierpnia można nabyć ją w promocyjnej cenie 0,79 euro.

Więcej informacji na stronie www oraz w sklepie App Store.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Gałecki

Ekspert w zakresie ekonomii i prawa gospodarczego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama