reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > GUS: Sprzedaż usług przez firmy TSL w maju wzrosła o 14,8 proc.

GUS: Sprzedaż usług przez firmy TSL w maju wzrosła o 14,8 proc.

W maju 2011 r. sprzedaż usług w firmach branży TSL wzrosła o 14,8 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku – poinformował Główny Urząd Statystyczny. Przed rokiem notowano wzrost o 9,8 proc.

Główny Urząd Statystyczny opublikował „Informację o sytuacji społeczno – gospodarczej kraju" za miesiąc maj 2011 r.

Wzrost sprzedaży usług dotyczy wszystkich firm branży TSL. GUS liczy wpływy firm za przewozy ładunków, bagażu, poczty, przeładunki, spedycję, składowanie i magazynowanie ładunków oraz inne usługi związane z obsługą transportu. W maju wzrost sięgnął 14,8 proc.

Spośród grup o wysokim udziale w transporcie ogółem największy wzrost odnotowano w transporcie samochodowym (o 20,4 proc.), kolejowym (o 11,6 proc. ) oraz w magazynowaniu i działalności usługowej wspomagającej transport (o 8,2 proc.).

W okresie pięciu miesięcy 2011 r. w jednostkach transportu ogółem sprzedaż usług była o 13,4 proc. wyższa niż przed rokiem.

źródło: GUS

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją39.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "Świeca i Wspólnicy"

Kancelaria Prawna „Świeca i Wspólnicy” Sp. k. jest podmiotem intensywnie rozwijającym się na polskim oraz międzynarodowym rynku usług prawnych. Wyróżnia się przede wszystkim postępowym działaniem, które ma na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia prawnego oraz biznesowego zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama