reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Spedycja > Społeczna odpowiedzialność biznesu - CSR w branży logistycznej

Społeczna odpowiedzialność biznesu - CSR w branży logistycznej

Jakie korzyści z prowadzenia działań CRS ma przedsiębiorstwo logistyczne? Czy warto inwestować w społeczną odpowiedzialność biznesu?

Jakie korzyści z działań społecznie odpowiedzialnych może odnosić firma? Jaką rolę dla czołowego operatora logistycznego odgrywają działania na rzecz zrównoważonego rozwoju?

Na te pytania odpowiada Beata Konecka, szefowa marketingu z DB Schenker Logistics.

Zobacz też: Kiedy warto outsourcować logistykę e-sklepu?

Co zyskuje firma dzięki działaniom na rzecz zrównoważonego rozwoju?

Jeśli firma rozwija się w zrównoważony sposób, to znaczy że rozwija się prawidłowo, z korzyścią dla siebie, ale też innych interesariuszy na których wpływa. Działania na rzecz zrównoważonego rozwoju pomagają firmie w nawiązywaniu dialogu z pozostałymi uczestnikami rynku i budowaniu relacji z otoczeniem – klientami, dostawcami czy lokalnymi społecznościami. Jeśli lepiej się rozumiemy, jesteśmy świadomi w jakich uwarunkowaniach działamy, możemy lepiej prowadzić biznes.

Korzyści odnoszą też pracownicy – oni też mogą się wszechstronnie rozwijać. Np. dzięki zaangażowaniu w wolontariat zdobywają nowe doświadczenie m.in. w zakresie doskonalenia umiejętności organizacyjnych, interpersonalnych, pracy zespołowej, dobrego, skutecznego komunikowania się czy rozwiązywania niestandardowych problemów. To umiejętności przydatne zarówno w codziennej pracy zawodowej, jak i w życiu osobistym. Jednocześnie zwiększa się poziom satysfakcji z pracy, pracownicy lepiej rozumieją zmiany zachodzące w otoczeniu i czują się mocniej związani z firmą. W efekcie rośnie zaufanie do firmy i jej kapitał społeczny.

Zobacz też: Jakie dokumenty powinny być stosowane dla nabycia wewnątrzwspólnotowego wyrobów akcyzowych w 2016 r.?

Jaką rolę w DB Schenker Logistics odgrywają kwestie dotyczące odpowiedzialnego biznesu?

W DB Schenker Logistics kwestie odpowiedzialności biznesu mają charakter strategiczny, wynikają ze zrównoważonej strategii firmy. Działamy w trzech kierunkach. Są to: ekonomia, społeczeństwo i środowisko. Realizujemy nasze cele uwzględniając potrzeby interesariuszy. Taki charakter podejścia do biznesu został odzwierciedlony w strukturze naszego ostatniego Raportu Społecznego za lata 2013-2014, opublikowanego na stronie www.dbschenker-csr.pl.  Zachęcamy do jego przeczytania i oceny.

Jakie działania w zakresie odpowiedzialności społecznej podejmuje DB Schenker Logistics?

Dbamy o partnerstwo z klientami i dostawcami, badamy ich oczekiwania i satysfakcję ze współpracy z nami. Badamy również poziom zadowolenia klientów naszych klientów, do których docieramy z przesyłkami. Dbamy o etykę w biznesie. Rozwijamy pracowników. Budujemy kulturę Lean, która stawia na doskonalenie i pomaga rozwijać ludzi, kształtować współodpowiedzialne postawy. Chcemy być preferowanym pracodawcą. Jesteśmy obecni na uczelniach, dzielimy się wiedzą.

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Jakie korzyści z działań społecznie odpowiedzialnych może odnosić firma? Jaką rolę dla czołowego operatora logistycznego odgrywają działania na rzecz zrównoważonego rozwoju?
Na te pytania odpowiada Beata Konecka, szefowa marketingu z DB Schenker Logistics.
Jakie korzyści z działań społecznie odpowiedzialnych może odnosić firma? Jaką rolę dla czołowego operatora logistycznego odgrywają działania na rzecz zrównoważonego rozwoju? Na te pytania odpowiada Beata Konecka, szefowa marketingu z DB Schenker Logistics.

Ryczałt ewidencjonowany17.94 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

LSJ HR Group

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama