| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Spedycja > Społeczna odpowiedzialność biznesu - CSR w branży logistycznej

Społeczna odpowiedzialność biznesu - CSR w branży logistycznej

Jakie korzyści z prowadzenia działań CRS ma przedsiębiorstwo logistyczne? Czy warto inwestować w społeczną odpowiedzialność biznesu?

Jakie korzyści z działań społecznie odpowiedzialnych może odnosić firma? Jaką rolę dla czołowego operatora logistycznego odgrywają działania na rzecz zrównoważonego rozwoju?

Na te pytania odpowiada Beata Konecka, szefowa marketingu z DB Schenker Logistics.

Zobacz też: Kiedy warto outsourcować logistykę e-sklepu?

Co zyskuje firma dzięki działaniom na rzecz zrównoważonego rozwoju?

Jeśli firma rozwija się w zrównoważony sposób, to znaczy że rozwija się prawidłowo, z korzyścią dla siebie, ale też innych interesariuszy na których wpływa. Działania na rzecz zrównoważonego rozwoju pomagają firmie w nawiązywaniu dialogu z pozostałymi uczestnikami rynku i budowaniu relacji z otoczeniem – klientami, dostawcami czy lokalnymi społecznościami. Jeśli lepiej się rozumiemy, jesteśmy świadomi w jakich uwarunkowaniach działamy, możemy lepiej prowadzić biznes.

Korzyści odnoszą też pracownicy – oni też mogą się wszechstronnie rozwijać. Np. dzięki zaangażowaniu w wolontariat zdobywają nowe doświadczenie m.in. w zakresie doskonalenia umiejętności organizacyjnych, interpersonalnych, pracy zespołowej, dobrego, skutecznego komunikowania się czy rozwiązywania niestandardowych problemów. To umiejętności przydatne zarówno w codziennej pracy zawodowej, jak i w życiu osobistym. Jednocześnie zwiększa się poziom satysfakcji z pracy, pracownicy lepiej rozumieją zmiany zachodzące w otoczeniu i czują się mocniej związani z firmą. W efekcie rośnie zaufanie do firmy i jej kapitał społeczny.

Zobacz też: Jakie dokumenty powinny być stosowane dla nabycia wewnątrzwspólnotowego wyrobów akcyzowych w 2016 r.?

Jaką rolę w DB Schenker Logistics odgrywają kwestie dotyczące odpowiedzialnego biznesu?

W DB Schenker Logistics kwestie odpowiedzialności biznesu mają charakter strategiczny, wynikają ze zrównoważonej strategii firmy. Działamy w trzech kierunkach. Są to: ekonomia, społeczeństwo i środowisko. Realizujemy nasze cele uwzględniając potrzeby interesariuszy. Taki charakter podejścia do biznesu został odzwierciedlony w strukturze naszego ostatniego Raportu Społecznego za lata 2013-2014, opublikowanego na stronie www.dbschenker-csr.pl.  Zachęcamy do jego przeczytania i oceny.

Jakie działania w zakresie odpowiedzialności społecznej podejmuje DB Schenker Logistics?

Dbamy o partnerstwo z klientami i dostawcami, badamy ich oczekiwania i satysfakcję ze współpracy z nami. Badamy również poziom zadowolenia klientów naszych klientów, do których docieramy z przesyłkami. Dbamy o etykę w biznesie. Rozwijamy pracowników. Budujemy kulturę Lean, która stawia na doskonalenie i pomaga rozwijać ludzi, kształtować współodpowiedzialne postawy. Chcemy być preferowanym pracodawcą. Jesteśmy obecni na uczelniach, dzielimy się wiedzą.

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Rachelski i Wspólnicy Kancelaria Prawna

Uwalniamy od problemów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK