REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Społeczna odpowiedzialność biznesu - CSR w branży logistycznej

Jakie korzyści z działań społecznie odpowiedzialnych może odnosić firma? Jaką rolę dla czołowego operatora logistycznego odgrywają działania na rzecz zrównoważonego rozwoju?  Na te pytania odpowiada Beata Konecka, szefowa marketingu z DB Schenker Logistics.
Jakie korzyści z działań społecznie odpowiedzialnych może odnosić firma? Jaką rolę dla czołowego operatora logistycznego odgrywają działania na rzecz zrównoważonego rozwoju? Na te pytania odpowiada Beata Konecka, szefowa marketingu z DB Schenker Logistics.
DB Schenker Logistics

REKLAMA

REKLAMA

Jakie korzyści z prowadzenia działań CRS ma przedsiębiorstwo logistyczne? Czy warto inwestować w społeczną odpowiedzialność biznesu?

Jakie korzyści z działań społecznie odpowiedzialnych może odnosić firma? Jaką rolę dla czołowego operatora logistycznego odgrywają działania na rzecz zrównoważonego rozwoju?

REKLAMA

Na te pytania odpowiada Beata Konecka, szefowa marketingu z DB Schenker Logistics.

Zobacz też: Kiedy warto outsourcować logistykę e-sklepu?

Co zyskuje firma dzięki działaniom na rzecz zrównoważonego rozwoju?

REKLAMA

Jeśli firma rozwija się w zrównoważony sposób, to znaczy że rozwija się prawidłowo, z korzyścią dla siebie, ale też innych interesariuszy na których wpływa. Działania na rzecz zrównoważonego rozwoju pomagają firmie w nawiązywaniu dialogu z pozostałymi uczestnikami rynku i budowaniu relacji z otoczeniem – klientami, dostawcami czy lokalnymi społecznościami. Jeśli lepiej się rozumiemy, jesteśmy świadomi w jakich uwarunkowaniach działamy, możemy lepiej prowadzić biznes.

Korzyści odnoszą też pracownicy – oni też mogą się wszechstronnie rozwijać. Np. dzięki zaangażowaniu w wolontariat zdobywają nowe doświadczenie m.in. w zakresie doskonalenia umiejętności organizacyjnych, interpersonalnych, pracy zespołowej, dobrego, skutecznego komunikowania się czy rozwiązywania niestandardowych problemów. To umiejętności przydatne zarówno w codziennej pracy zawodowej, jak i w życiu osobistym. Jednocześnie zwiększa się poziom satysfakcji z pracy, pracownicy lepiej rozumieją zmiany zachodzące w otoczeniu i czują się mocniej związani z firmą. W efekcie rośnie zaufanie do firmy i jej kapitał społeczny.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz też: Jakie dokumenty powinny być stosowane dla nabycia wewnątrzwspólnotowego wyrobów akcyzowych w 2016 r.?

Jaką rolę w DB Schenker Logistics odgrywają kwestie dotyczące odpowiedzialnego biznesu?

W DB Schenker Logistics kwestie odpowiedzialności biznesu mają charakter strategiczny, wynikają ze zrównoważonej strategii firmy. Działamy w trzech kierunkach. Są to: ekonomia, społeczeństwo i środowisko. Realizujemy nasze cele uwzględniając potrzeby interesariuszy. Taki charakter podejścia do biznesu został odzwierciedlony w strukturze naszego ostatniego Raportu Społecznego za lata 2013-2014, opublikowanego na stronie www.dbschenker-csr.pl.  Zachęcamy do jego przeczytania i oceny.

Jakie działania w zakresie odpowiedzialności społecznej podejmuje DB Schenker Logistics?

REKLAMA

Dbamy o partnerstwo z klientami i dostawcami, badamy ich oczekiwania i satysfakcję ze współpracy z nami. Badamy również poziom zadowolenia klientów naszych klientów, do których docieramy z przesyłkami. Dbamy o etykę w biznesie. Rozwijamy pracowników. Budujemy kulturę Lean, która stawia na doskonalenie i pomaga rozwijać ludzi, kształtować współodpowiedzialne postawy. Chcemy być preferowanym pracodawcą. Jesteśmy obecni na uczelniach, dzielimy się wiedzą.

Zależy nam na relacjach z sąsiadami. W ramach cyklicznego projektu „DB Schenker jako Preferowany Sąsiad” prowadzimy dialog ze społecznościami lokalnymi wokół naszych 17 terminali zlokalizowanych na terenie całej Polski. Zależy nam na wypracowaniu wspólnej przestrzeni do wzajemnej współpracy i rozwoju, razem z mieszkańcami, organizacjami i przedstawicielami samorządów lokalnych. Chcemy, aby nasze działania społeczne trafnie odzwierciedlały oczekiwania i wychodziły naprzeciw lokalnym potrzebom.

Zobacz też: Samochód wynajmowany – obowiązki dokumentacyjne

Od kilku lat rozwijamy program wolontariatu pracowniczego – „Czas Pomagania”. Nasi pracownicy dwa razy w roku realizują własne pomysły na projekty pomocowe na rzecz lokalnych społeczności. Współpracujemy z Fundacją Nasza Ziemia, Bankami Żywności. Jesteśmy też partnerem logistycznym Szlachetnej Paczki, realizując operacje logistyczne na potrzeby tego wielkiego projektu.

Dla nas, jako operatora logistycznego, kluczowa jest kwestia naszego wpływu na środowisko. Dlatego m.in. edukujemy własnych pracowników i kurierów współpracujących z firmą. Uczestniczą oni w specjalnych kursach z zakresu bezpiecznej, płynnej i ekonomicznej jazdy. Do tej pory przeszkoliliśmy ponad 4000 kierowców.

Na wiele sposobów ograniczamy emisję CO2. Łączymy przesyłki od różnych producentów w jednym środku transportu, maksymalizujemy wypełnienie aut. Ograniczamy tzw. puste przebiegi – tak, aby zmniejszyć liczbę samochodów jeżdżących po polskich drogach. Rozwijamy rozwiązania z wykorzystaniem kolei. Łączymy różne środki transportu. Wspieramy klientów w realizacji ich polityki środowiskowej, oferując narzędzie, które mierzy emisję spalin. Pełniej zakres działań DB Schenker Logistics można poznać dzięki naszemu Raportowi Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, do czego jeszcze raz zachęcam.

Beata Konecka, Szefowa Marketingu w DB Schenker Logistics

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

REKLAMA

Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

Mitsubishi się rozpędza. Nowy ASX stał się właśnie starym ASX-em. Na rynku zadebiutuje nowsza wersja

Mitsubishi szykuje się do liftingu nowego ASX-a. Samochód w zmienionej formie zadebiutuje w Polsce już jesienią tego roku. Tak, dobrze zgadliście. W tle nowego ASX-a nadal powiewać będzie francuska flaga. A metod modernizacji można upatrywać w poliftingowym Capturze.

Gęstszy olej w starym silniku? To popularny mit wśród kierowców. Ile w nim prawdy?

Auto ma spory przebieg? Zatem do silnika trzeba wlać gęstszy olej. To ma wydłużyć jego żywotność. Tak przynajmniej mówi popularny wśród kierowców mit. Okazuje się jednak, że efekt może być zupełnie odwrotny. Mechanicy i specjaliści z rynku mechanicznego ostrzegają.

REKLAMA

Znamy cenę nowych tablic rejestracyjnych. Będą droższe od starych. A i tak nie dostanie ich każdy kierowca

1 czerwca 2024 r. w Polsce pojawią się nowe tablice rejestracyjne. Żółte oznaczenia z czerwonymi literami będą przeznaczone do czasowej rejestracji samochodów osobowych przeznaczonych do zawodów sportowych. Ile będzie kosztować ich wydanie?

MAN stworzy ciężarówkę z napędem wodorowym. hTGX nie będzie miał ogniwa paliwowego. On będzie spalać wodór

Nowa ciężarówka MAN hTGX zadebiutuje w 2025 r. Będzie to pojazd wyposażony w silnik spalinowy. Jego paliwem stanie się wodór. Ciągnik ma mieć zastosowanie specjalne. Czemu jednak MAN nazywa go pojazdem bezemisyjnym?

REKLAMA