| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Spedycja > OT Logistics przejmie porty na Bałtyku i Adriatyku?

OT Logistics przejmie porty na Bałtyku i Adriatyku?

OT Logistics przygotowuje się do ofensywy. W najbliższych latach władze firmy zamierzają zbudować terminal masowy w porcie w Gdańsku. Ponad to przedsiębiorstwo jest zainteresowane przejęciami portów na Bałtyku i Adriatyku.

"Susza miała największy wpływ na transport na części Łaby. Poza nią na wyniki żeglugi śródlądowej wpłynął pożar barki, która zablokowała w czerwcu na miesiąc trasę między Szczecinem a Berlinem" - podał Ryszard Warzocha, wiceprezes zarządu.

"Wolumen przewozów był niższy, ale liczymy, że trzeci kwartał pociągnie wyniki w górę" - dodał.

Przychody segmentu transportowego spadły w pierwszej połowie roku o 21 proc. do 108,7 mln zł. Jednocześnie rentowność wzrosła o 13 proc. do 18,4 mln zł EBITDA.

Na konferencji podano, że Górna Odra oraz dolny odcinek Wisły odpowiadają za mniej niż 10 proc. przychodów segmentu transportowego OT Logistics. Około 50 proc. sprzedaży pochodzi z obszaru między Szczecinem a Łabą, reszta natomiast to transport na Łabie, w niemieckim kanale śródlądowym, oraz w okolicy Hamburga.

Przedstawiciele grupy podali, że OT Logistics skupia się obecnie na marżach, przeglądając jednocześnie portfel klientów.

"Liczymy na dalszy wzrost rentowności" - powiedział wiceprezes Ambrozowicz.

Dodał, że OT Logistics ma w niedalekiej przyszłość mocniej zintegrować spółki z grupy, tak aby zwiększyć możliwości sprzedaży klientom kilku usług.

W pierwszej połowie roku przychody grupy spadły o 6 proc. do 370,4 mln zł. Wynik EBITDA wzrósł jednocześnie o 15 proc. do 29,8 mln zł, a rentowność EBITDA wzrosła do 6,6 proc. z 5,4 proc. przed rokiem.

Zarząd podał, że na spadek przychodów wpłynęła m.in. sprzedaż spółki spedycyjnej w Holandii.

OT Logistics zajmuje się transportem towarów żeglugą śródlądową (spółka posiada 800 jednostek pływających), spedycją oraz logistyką. Jest operatorem portów morskich w Gdyni (Bałtycki Terminal Drobnicowy Gdynia), Świnoujściu oraz Kołobrzegu. (PAP)

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

FAKRO Sp. z o.o

Lider w produkcji i sprzedaży okien dachowych w Polsce

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK