reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Spedycja > Konsolidacja działalności spedycyjnej w PKP Cargo

Konsolidacja działalności spedycyjnej w PKP Cargo

PKP Cargo zamierza skonsolidować swoją działalność spedycyjną, tak by była realizowana w ramach jednej struktury. Zabieg ma usprawnić m.in. komunikację działalności spółki na rynkach zagranicznych.

"Rozpoczęliśmy konsolidację naszej działalności spedycyjnej, która obecnie znajduje się w spółkach Trade Trans, Cargosped i w samym PKP Cargo. Zależy nam na budowie czytelniejszej struktury, która będzie dla naszych klientów bardziej jednoznaczna" - powiedział Neska.

"Ma to szczególnie znaczenie w kontekście naszej działalności zagranicznej. Nie bez znaczenia jest również większa efektywność takiej struktury. Więcej szczegółów zamierzamy podać niebawem" - dodał.

W materiałach prasowych PKP Cargo poinformowała, że jej udział rynkowy na koniec lutego pod względem przewiezionej masy wzrósł do 47,4 proc., z 45,8 proc. w styczniu. Z kolei pod względem pracy przewozowej udział spółki wzrósł odpowiednio do 55 proc. w lutym, w porównaniu do 53,1 proc. w styczniu.

Zobacz też: Import towarów w procedurze uproszczonej - rozliczenie korekty

"Czekamy na odczyty za marzec, ale już teraz możemy zasygnalizować, że zarówno przewieziona masa, jak i praca przewozowa PKP Cargo była wyższa rok do roku" - powiedział Neska.

Dodał, że w pierwszych miesiącach 2015 na rynek przewozów istotny wpływ miała słabsza koniunktura na rynku węgla.

"Biznes logistyczny w naszym regionie w dużej mierze jest oparty o węgiel. W pierwszych miesiącach tego roku widać, że na rynku krajowym jest stabilnie. Z uwagi na ceny węgla ciąży jednak trochę eksport" - powiedział.

"Nie oczekujemy tutaj jednak dalszego pogłębienia spadków, ale z drugiej strony nie wydaje się, aby miało być lepiej. Uwzględniliśmy to w naszych planach" - dodał.

Zobacz też: Kiedy skończy się modernizacja stacji kolejowej w Helu?

Wiceprezes PKP Cargo powiedział, że pozostałe kategorie przewozowe spółki w pierwszych miesiącach roku prezentują się dobrze.

"Pozostałe kategorie prezentują się dobrze. W kruszywach powinno być stabilnie z lekką tendencją do góry. W metalach i wyrobach widać wpływ wojny na Ukrainie, ale mimo to jest pewne ożywienie" - powiedział.

Dodał, że dwucyfrowy wzrost notują przewozy intermodalne.

"Oczywiście w dużej mierze jest to efekt bazy, ale transport intermodalny z pewnością będzie motorem wzrostu w kolejnych latach" - powiedział.

Neska zwrócił uwagę, że sytuacji na rynku przewozów powinna sprzyjać sytuacja makroekonomiczna w Polsce.

"Wskaźniki makroekonomiczne publikowane w pierwszym kwartale pokazują, że w gospodarce widoczne są bardzo pozytywne trendy i dają obraz odnośnie tego, co będzie się działo w biznesie logistycznym w przyszłości" - powiedział.

Dodał, że pozytywne sygnały napływają również z gospodarki niemieckiej i czeskiej. (PAP)

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anna Książek

Ekonomistka, posiada wieloletnie doświadczenie w działach personalnych, obecnie samodzielny specjalista ds. kadr i płac.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama