REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Praca w logistyce - dobre perspektywy

Praca w logistyce - dobre perspektywy. Fot. Fotolia
Praca w logistyce - dobre perspektywy. Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Eksperci są zgodni. W logistyce wciąż przybywa nowych miejsc pracy. Rynek potrzebuje specjalistów oraz managerów.

Według statystyk GUS rejestrowane bezrobocie w grupie  25-34 w I kwartale 2014 roku wynosiło 28,8%. Oznacza to, że jedna osoba na cztery w tej grupie pozostawała bez pracy. Jednocześnie na rynku pojawiają się symptomy ożywienia, co przekłada się na większy popyt na pracowników. Jedną z najbardziej chłonnych branż pod tym względem jest sektor logistyczny. Jak wynika z danych pracuj.pl, do kwietnia 2014  liczba ofert pracy w sektorze TSL w ujęciu rocznym wzrosła o 38%.

REKLAMA

Zobacz też: Nowy klaster spedycyjno-logistyczny

W logistyce potrzeba osób potrafiących korzystać z systemu FMS

REKLAMA

Transport jest jedną z istotniejszych gałęzi gospodarki. Firm transportowych w kraju jest stosunkowo dużo, niemniej znaczna konkurencja przekłada się na potrzebę optymalizacji kosztów oraz usprawnienia procesu zarządzania flotą, a tu z pomocą przychodzi telematyka. System FMS to jednak nie wszystko. Spedytor musi umieć z niego korzystać.  – Chociaż nadal w branży TSL dominują mikroprzedsiębiorstwa, to jednak coraz częściej można spotkać duże firmy wyspecjalizowane w danym segmencie, szukające rozwiązań w dziedzinie profesjonalnego zarządzania. Nie dziwi zatem rosnące zapotrzebowanie na rynku pracy na specjalistów gotowych podjąć się takich zadań. Swoją edukację rozpoczynają już od najmłodszych lat – mówi Marcin Łaszcz, Project Engineer firmy Transics International.

Nie bez znaczenia jest też postęp technologiczny towarzyszący rozwojowi firm transportowych. Polscy przedsiębiorcy coraz częściej sięgają po rozwiązania telematyczne wspomagające prace zarówno kierowców jak i spedytorów. Aby maksymalnie wykorzystać możliwości w zakresie optymalizacji zarządzania flotą potrzebne są odpowiednie kompetencje. Dlatego jak grzyby po deszczu wyrastają kierunki oferujące studentom kompleksową edukację w dziedzinie logistyki. – Widząc wymagania, jakie rynek pracy stawia przed młodymi ludźmi, Wyższa Szkoła Logistyki oferuje program adekwatny do oczekiwań pracodawców. Doświadczenie wykładowców i wiedza, którą przekazują, rzetelnie przygotowują studentów do rozpoczęcia kariery w sektorze TSL – mówi Alicja Gruszczyńska, Rzecznik Prasowy Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu.

Zobacz też: Odpowiedzialność i prowizja del credere

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Przedsiębiorstwa otwierają się na uczniów

W Polsce pojawia się także coraz więcej inicjatyw edukacyjnych mających na celu budowanie świadomości czym jest zarządzanie transportem już na etapie szkoły średniej. Jedną z nich jest organizowana przez WSL olimpiada logistyczna dla uczniów techników z całej Polski. Tak jak w przypadku innych olimpiad przedmiotowych, jej laureaci i finaliści są  zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. – Transics International wspiera inicjatywy edukacyjne, które pomagają rozbudzić wśród młodych ludzi zainteresowanie tematyką logistyczną. Współpracę z organizatorem VII Olimpiady Logistycznej oraz tytuł Złotego Sponsora wydarzenia traktujemy jako swego rodzaju inwestycję, która przyniesie branży wykwalifikowanych pracowników. Jesteśmy również otwarci na podjęcie współpracy z młodymi adeptami TSL, aby wprowadzić ich w meandry telematyki, która powoli przestaje być pieśnią przyszłości i cieszy się coraz większą popularnością wśród przedsiębiorstw transportowych. Dzieje się tak ponieważ właściciele firm sektora TSL są świadomi korzyści, jakie daje im telematyka: optymalizacja kosztów operacyjnych floty, zwiększona wydajność oraz jeszcze bardziej profesjonalna obsługa klienta to tylko niektóre z zalet, jakie dają systemy telematyczne – podsumowuje Marcin Łaszcz.

Źródło: Materiały prasowe Transics International BVBA

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

REKLAMA

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

Mitsubishi się rozpędza. Nowy ASX stał się właśnie starym ASX-em. Na rynku zadebiutuje nowsza wersja

Mitsubishi szykuje się do liftingu nowego ASX-a. Samochód w zmienionej formie zadebiutuje w Polsce już jesienią tego roku. Tak, dobrze zgadliście. W tle nowego ASX-a nadal powiewać będzie francuska flaga. A metod modernizacji można upatrywać w poliftingowym Capturze.

Gęstszy olej w starym silniku? To popularny mit wśród kierowców. Ile w nim prawdy?

Auto ma spory przebieg? Zatem do silnika trzeba wlać gęstszy olej. To ma wydłużyć jego żywotność. Tak przynajmniej mówi popularny wśród kierowców mit. Okazuje się jednak, że efekt może być zupełnie odwrotny. Mechanicy i specjaliści z rynku mechanicznego ostrzegają.

Znamy cenę nowych tablic rejestracyjnych. Będą droższe od starych. A i tak nie dostanie ich każdy kierowca

1 czerwca 2024 r. w Polsce pojawią się nowe tablice rejestracyjne. Żółte oznaczenia z czerwonymi literami będą przeznaczone do czasowej rejestracji samochodów osobowych przeznaczonych do zawodów sportowych. Ile będzie kosztować ich wydanie?

REKLAMA

MAN stworzy ciężarówkę z napędem wodorowym. hTGX nie będzie miał ogniwa paliwowego. On będzie spalać wodór

Nowa ciężarówka MAN hTGX zadebiutuje w 2025 r. Będzie to pojazd wyposażony w silnik spalinowy. Jego paliwem stanie się wodór. Ciągnik ma mieć zastosowanie specjalne. Czemu jednak MAN nazywa go pojazdem bezemisyjnym?

Jak podróżować z przyczepą kempingową? Jak się przygotować na taki wyjazd?

Pokój hotelowy z widokiem na jezioro i wraz z serią osobistych drobiazgów? Proszę bardzo! To jednak z zalet podróżowania z przyczepą kempingową. Sezon na takie wyjazdy właśnie w Polsce startuje. Warto zatem podpowiedzieć, jak kierowca może się do niego przygotować.

REKLAMA