reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Spedycja > Duży przychód Balticon SA za 11 m-cy 2012 r.

Duży przychód Balticon SA za 11 m-cy 2012 r.

Balticon SA poprawił swój przychód w stosunku do roku 2011 o 38 %. Firma jest znaczącym operatorem w obsłudze techniczno-logistycznej ruchu kontenerowego w regionie.

Po jedenastu miesiącach 2012 roku przychody Balticonu SA wyniosły 57,36 mln zł, co jest wynikiem o przeszło jedną trzecią lepszym niż w analogicznym okresie w 2011 r.

„Krajowe terminale – podobnie jak polskie spółki z zaplecza kontenerowego – mają za sobą bardzo udany rok. Duże nakłady inwestycyjne w portach i rozważne nawiązywanie kontaktów biznesowych sprawiają, że światowi armatorzy coraz bardziej interesują się potencjałem polskiej gospodarki morskiej. Większe przeładunki i nakłady na nowoczesną infrastrukturę oraz rozbudowa i modernizacja istniejącej, przybliżają krajową branżę kontenerową do zachodniej Europy. Balticon SA wykorzystuje dobrą koniunkturę w transporcie kontenerowym i szanse, jakie stwarzają przed polską logistyką przewozy intermodalne. W 2012 roku zainwestowaliśmy ponad 2,3 mln złotych i tym samym przygotowaliśmy firmę na dalszy rozwój rynku. Zintensyfikowaliśmy również stosunki z kluczowymi partnerami, takimi jak Maersk czy Carrier oraz zacieśniliśmy współpracę z zarządami dwóch największych portów w Polsce: Gdańsk i Gdynia. Perspektywy polskiego rynku kontenerowego i jego zaplecza w 2013 roku wydają się rysować – zgodnie z założeniami ekspertów – w jasnych barwach, dlatego z optymizmem patrzymy na kolejne wyzwania biznesowe, jakie przyniesie nam bieżący rok” – mówi Tomasz Szmid, prezes zarządu Balticon SA.

W listopadzie 2012 roku Balticon podpisał list intencyjny z Zarządem Morskiego Portu Gdynia w sprawie budowy i obsługi zaplecza kolejowego na terenie powstającego w porcie centrum logistycznego. W ramach porozumienia Balticon zobowiązał się do długoletniej dzierżawy terenu oraz zbudowanej przez Zarząd Portu infrastruktury. Oprócz obsługi zaplecza kolejowego spółka będzie odpowiadać również za obsługę serwisową kontenerów wszystkich klientów na jego terenie. Inwestycja ma na celu skupienie w jednym miejscu operatorów logistycznych, firm spedycyjnych oraz przedsiębiorstw oferujących usługi depot.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Strict Minds Communication

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama