reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Spedycja > Specyfika umowy na obsługę logistyczną

Specyfika umowy na obsługę logistyczną

Co powinna zawierać umowa na obsługę logistyczną? Najczęściej umowa o współpracy pomiędzy operatorem logistycznym a usługobiorcą wykazuje cechy zarówno umowy składu oraz umowy spedycji.

Umowa o świadczenie usług logistycznych jest umową nienazwaną co oznacza w praktyce, że nie jest ona uregulowana szczegółowo w obowiązujących przepisach prawnych, a strony zawierają taką umowę na zasadzie swobody umów działalności gospodarczej, oczywiście zastosowanie znajdują tutaj przepisy kodeksu cywilnego, w zakresie nie uregulowanym przez strony lub w zakresie norm bezwzględnie i względnie regulujących stosunki umowne pomiędzy stronami. Najczęściej umowa o współpracy pomiędzy operatorem logistycznym a usługobiorcą wykazuje cechy zarówno umowy składu oraz umowy spedycji.

Umowa typu "LSA"

Najpopularniejsze na rynku są umowy "Logistics Service Agreement", które są faktycznie rozbudowane i zawierają po kilkanaście stron. Jest to nieuniknione ponieważ procesy logistyczne są skomplikowane i trzeba niejednokrotnie wyjaśniać całą procedurę procesów i definicję poszczególnych etapów, określić parametry jakościowe usług by w przyszłości podczas współpracy nie było jakichkolwiek niedomówień.

Umowa taka powinna określać precyzyjnie wszystkie oczekiwania i obowiązki stron kontraktu, dodatkowo umowa logistyczna zawiera wiele załączników, które opisują procesy, zawierają schematy technologiczne oraz szczegółowe wskaźniki jakościowe KPI.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Sobaś

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama