| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Spedycja > Jaki jest status dokumentów transportowych FIATA?

Jaki jest status dokumentów transportowych FIATA?

Co to jest FIATA? Jakie są korzyści z przynależności do organizacji oraz stosowania procedur i dokumentów.

FIATA SDT

SDT - Shippers Declaration for the Transport of Dengerous Goods opracowany w 1978 r. to deklaracja załadowcy dotycząca przewozu towarów niebezpiecznych. Dokument ten wypełnia załadowca i zawiera on dane na temat niebezpiecznych materiałów. Podczas transportu tego typu materiałów konieczne są informacje na temat specyfiki przewożonego ładunku, jego stopnia szkodliwości, warunków odnoszących się do opakowań, nomenklatury, przechowywania.

Pozostałe dokumenty FIATA

FIATA Warehause Receipt (FWR) to kwit składowy FIATA. Potwierdza przyjęcie towaru na skład i jest także zobowiązaniem do wydania towaru upoważnionemu podmiotowi.
FIATA FFI, czyli FIATA Forwarding Instruction jest to przykładowe zlecenie spedycyjne. Służy ono jako dokument pomocniczy, wskazujący jak powinno wyglądać prawidłowe zlecenie spedycyjne składane spedytorowi. 

FIATA FWB, czyli FIATA Multimodal Transport Waybill (non negotiable) to multimodalny niezbywalny list przewozowy FIATA.

Organizacja FIATA z siedzibą w Zurychu to Międzynarodowa Federacja Zrzeszeń Spedytorów o globalnym obszarze działania. Zrzesza około 93 narodowe organizacje spedytorów z 84 krajów oraz około 2800 działaczy indywidualnych. Ma przedstawicielstwa w 149 krajach. Do podstawowych zadań organizacji FIATA należy reprezentowanie interesów zawodowych firm spedycyjnych oraz poręczenie profesjonalnego poziomu usług świadczonych przez jej członków.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Aneta Słodzińska - Wawrzonek

Prawnik specjalizujący się w prawie zamówień publicznych, prawie cywilnym i rodzinnym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »