| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Spedycja > Spedimex jest już upoważnionym przedsiębiorcą AEO

Spedimex jest już upoważnionym przedsiębiorcą AEO

Spedytor i operator logistyczny - Spedimex uzyskał status Upoważnionego Przedsiębiorcy Wspólnotowego AEO. Dzięki temu ma prawo do korzystania z istotnych uproszczeń w zakresie obsługi celnej.

Jako upoważniony przedsiębiorca możemy korzystać z szeregu ułatwień odnoszących się do kontroli celnej- potwierdza Beata Szymańska, Kierownik Działu Agencji Celnej - oznacza to przede wszystkim mniejszą liczbę kontroli, a w przypadku ich wystąpienia są one przeprowadzane w sposób priorytetowy. Możemy też wnioskować o przeprowadzenie kontroli w miejscu innym niż urząd celny. 

W praktyce nasze działania będą przebiegać szybciej i sprawniej, oszczędzając czas klienta. Przyznanie statusu AEO wiąże się z koniecznością spełnienia szeregu rygorystycznych wymagań.
W trakcie prowadzonego przez organ celny audytu, badaniu poddawane są między innymi procedury bezpieczeństwa, przestrzeganie wszystkich wymogów celnych, system zarządzania ewidencjami handlowymi i transportowymi.

Sprawdzana jest również kondycja finansowa firmy, posiadanie odpowiednich standardów w zakresie procedur przyjęcia, wydania i przepływu towaru w łańcuchu logistycznym. Status AEO potwierdza naszą wiarygodność.

To istotny atut w kontaktach z klientami i partnerami biznesowymi - mówi Marcin Bąk, Prezes Zarządu Spedimex - Jego uzyskanie stanowi kolejny, ważny krok w rozwoju firmy. 

Status upoważnionego przedsiębiorcy

Status AEO oznacza przedsiębiorcę dbającego o bezpieczeństwo łańcucha dostaw, wiarygodnego dla organów administracji celnej. Firma, która chce się starać o taką akredytację, musi posiadać udokumentowaną historię przestrzegania wymogów celnych oraz wprowadzić zalecane standardy w zakresie ochrony i bezpieczeństwa towarów. Certyfikat AEO przyznany w jednym państwie członkowskim Unii Europejskiej uznawany jest we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

JSLegal Jankowki & Stroiński

Adwokacka Spółka Partnerska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »