| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Spedycja > Grupa GEFCO: 223 mln euro zysku

Grupa GEFCO: 223 mln euro zysku

Grupa GEFCO ogłosiła wyniki finansowe za rok 2011. Roczny obrót Grupy wyniósł 3 782 000 000 euro. To o 12,9 proc. więcej niż w poprzednim roku.

Z unikalnego doświadczenia Grupy korzysta wielu producentów z różnych sektorów, włączając w to aeronautykę, środki produkcji czy handel specjalistyczny. W obsłudze największych klientów przemysłowych (spoza grupy PSA) GEFCO zanotowało w 2011 r. obrót w wysokości 1 450 500 000 euro, czyli o 19,2% większy w stosunku do poprzedniego roku.

Kontynuacja wzrostu w głównych obszarach rozwoju GEFCO łączy dywersyfikację portfolio klientów z międzynarodowym wzrostem. W 2011 roku Grupa postanowiła zintensyfikować ekspansję, aby lepiej odpowiadać na potrzeby obsługiwanych przedsiębiorstw. Otwarcie nowych oddziałów w Bułgarii i Kazachstanie potwierdziło pozycję grupy w przepływach cross-trade. Jednocześnie rozwój przepływów międzyregionalnych przyczynił się do wzrostu wartości usług, co widoczne jest w Azji, Europie Wschodniej i Ameryce Południowej.

Nabycie w czerwcu 2011 roku 70% akcji Gruppo Mercurio, włoskiego specjalisty w logistyce samochodowej, obecnego na 5 kontynentach, było również ważnym krokiem dla GEFCO. Wzmocniło to pozycję Grupy na arenie międzynarodowej i przyspieszyło rozwój na terenie Azji, a zwłaszcza w Indiach. Rozwój ten był szczególnie dynamiczny w Ameryce Południowej (15% wzrost) oraz w Europie Środkowej i Wschodniej (25% wzrost).

GEFCO: Co w najbliższych latach

W ciągu najbliższych 10 lat Grupa GEFCO będzie kontynuowała strategię rozwoju poprzez wzrost organiczny jak i ekspansję zewnętrzną, wdrażając w życie cztery kluczowe elementy swojej wizji: być wiodącym, globalnym, efektywnym i odpowiedzialnym graczem na rynku logistycznym.
Rok 2012 będzie decydujący dla dalszego rozwoju Grupy GEFCO, zwłaszcza po decyzji PSA Peugeot Citroën z lutego o otwarciu jej kapitału na sprzedaż.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kamil Kopka

Wiceprezes ds. finansowania rolnictwa i budownictwa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »