| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Spedycja > Dachser zwiększa przychody o 19 proc.

Dachser zwiększa przychody o 19 proc.

W ubiegłym roku Dachser przetransportował 46,2 miliona przesyłek o łącznej wadze 35,5 miliona ton. Wskaźnik kapitału własnego spółki osiągnął poziom 40 proc.  W Polsce, w ubiegłym roku firma odnotowała wzrost przychodów o 31 proc.

Całkowite przychody w wysokości 3,8 miliarda EUR i zatrudnienie na poziomie 19 250 pracowników to kamień milowy w historii spółki, która obecnie liczy sobie ponad 80 lat.

Dachser w obszarze transportu drogowego (European Logistics) odnotował przychody na poziomie 2,4 miliarda EUR. Podstawową działalność spółki stanowiącą drobnicę przesyłek transportowanych siecią ogólnoeuropejską uzupełniają rozwiązania dla branży DIY (Do-It-Yourself) oraz przemysłu chemicznego.

Interkontynentalny transport morski i lotniczy, (Dachser Air & Sea Logistics), skupiony na rynkach Stanów Zjednoczonych, Ameryki Południowej, rynku europejskim i azjatyckim, wypracował przychód w wysokości 940 milionów EUR, co stanowi wzrost o 68 proc. w porównaniu do ubiegłego roku.

W transporcie produktów spożywczych, Dachser Food Logistics, firma osiągnęła w 2010 r. przychody w wysokości 480 milionów EUR. Firma jest jednym z wiodących dostawców usług logistycznych dla niemieckiego przemysłu spożywczego.

W ciągu najbliższych pięciu lat firma przeznaczy na inwestycje ok. 1,3 miliarda EUR.

W Polsce firma odnotowała w 2010r. wzrost przychodów o 31 proc. Otworzyła nowy oddział w Gdańsku dając Klientom lepszy dostęp do krajowej i międzynarodowej sieci dystrybucyjnej firmy.
Perspektywy na rok 2011.

Jeśli sytuacja gospodarcza pozostanie w tym roku stabilna, celem firmy będzie osiągnięcie zrównoważonego rozwoju i przełamanie dwucyfrowej bariery wzrostu. Spółka planuje również inwestycje w wysokości ok. 260 milionów EUR w rozbudowę sieci logistycznej we wszystkich trzech obszarach działalności i usprawnienie programu szkoleniowego.

W 2011 r. Dachser w Polsce planuje przeniesienie oddziału we Wrocławiu do nowej lokalizacji o powierzchni ponad 3000 m2, co pozwoli na rozszerzenie oferty w regionie także o logistykę kontraktową. 

źr. Dachser

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Ludwiczak

Radca prawny, specjalizujący się w tematach związanych z obsługą prawną przedsiębiorców, prawem korporacyjnym, zamówieniami in house, publicznym transportem zbiorowym i Compliance.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK