reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Rynek paliw > e-petrol.pl: Bez rewolucji przed długim weekendem

e-petrol.pl: Bez rewolucji przed długim weekendem

Czas pierwszych dni maja jest przez wielu kierowców traktowany jako doskonała okazja do wiosennych wycieczek, a więc także wzmożonego popytu na paliwa – co mogą skwapliwie wykorzystać właściciele stacji.

Mogą – choć nie należy się spodziewać, że wykorzystają. Zapewne nie zobaczymy cenowych skoków, ale na szeroką gamę promocji cenowych także nie możemy liczyć.

W tym tygodniu hurtowe ceny oleju napędowego w polskich rafineriach nie ulegały bardzo poważnym zmianom – z poziomu przekraczającego 4500 zł za metr sześcienny ceny zeszły do poziomu niższego o około 25 złotych. Nie należy się spodziewać jednak szybkiego przełożenia tej tendencji na stacjach.

Ceny oleju napędowego

Bardzo prawdopodobne jest natomiast zatrzymanie cen.

Warto jednak pamiętać o specyfice paliwa, jakim jest olej napędowy. W chwili obecnej trudno mówić o jego porównywalności do cen benzyny – jest on i pozostanie o kilkanaście groszy tańszy. Nie będzie również wzrastał tak szybko, jak ceny Pb95 – ma bowiem nieco bardziej stabilną grupę zainteresowanych w postaci odbiorców flotowych czy pojazdów ciężarowych.

Tutaj zatem właściciele stacji mają mniejszą możliwość operowania marżą. W przypadku aut benzynowych istnieje natomiast możliwość zrealizowania krótkotrwałych podwyżek w okresie wzmożonego popytu. Tak czy inaczej – w najbliższe dni nie powinniśmy spodziewać się takich decyzji, choćby ze względów psychologicznych.

Grozi bowiem nadmierne przybliżenie się cen do poziomu 6 zł, co skutecznie może odstraszyć indywidualnych kierowców. Wszystko na to wskazuje, że podwyżek nie będziemy raczej widzieć. 

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Ceny ON nadal kilkanaście groszy niższe od cen benzyny
Ceny ON nadal kilkanaście groszy niższe od cen benzyny

Ryczałt ewidencjonowany17.94 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Milana Krzemień

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama