| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Rynek paliw > e-petrol.pl: Święta pod znakiem względnej stabilności

e-petrol.pl: Święta pod znakiem względnej stabilności

Sytuacja na polskich stacjach jest ciekawa – w warunkach bowiem przedświątecznych, przy wzmożonym ruchu stacje nie zmieniły cen diesla. Poziom 5,59 zł/l wydaje się być na tyle stabilny, że nie powinien specjalnie zmienić się już do końca roku o więcej niż 2-3 grosze.

Nie sposób nie wskazać jednak w tym pejzażu rynkowej stabilności na wyspy cen znacznie wyższych lub niższych, jakie na mapie naszego kraju pojawiają się w okresie przedświątecznym.

Rozpiętość cenowa między poszczególnymi województwami wyniosła aż dwanaście groszy za litr – najtańsze Łódzkie i Dolnośląskie były regionami o średniej cenie Diesla 5,54 zł/l. Z drugiej zaś strony zachodniopomorskie cechowała cena 5,66 zł/l – najwyższa spośród województw.

W przypadku zmian hurtowych cen oleju napędowego w Polsce największy wpływ w ostatnich tygodniach miała nasza rodzima waluta, która gwałtownie słabnąc i umacniając się powodowała dużą chwiejność cen w koncernach. 

W przypadku ostatnich dwóch tygodni roku jednak – jak zaznaczyliśmy już wcześniej – ceny nie powinny ulegać większej zmienności, a to przede wszystkim za sprawą postępującej pomału stabilizacji relacji USD/PLN.

Okres przedświąteczny nie jest w tym roku na stacjach nacechowany wielkim natężeniem propozycji promocji zakupowych, które umożliwiłyby tańsze tankowanie. Warto jednak zauważyć, że gdyby po Nowym Roku ceny uległyby pewnemu podwyższeniu – wiele stacji może w swojej ofercie zaproponować podobne udogodnienie.

Nim jednak taka zmiana nastąpi – a ceny zachowują się stabilnie – kierowcy mogą podjeżdżać na stację bez obaw. Święta nie będą tanie, ale powinny mieścić się w dotychczasowych kalkulacjach.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Ludwiczak

Radca prawny, specjalizujący się w tematach związanych z obsługą prawną przedsiębiorców, prawem korporacyjnym, zamówieniami in house, publicznym transportem zbiorowym i Compliance.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »