reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Rynek paliw > e-petrol.pl: Cena diesla coraz bliżej 5,50 zł za litr

e-petrol.pl: Cena diesla coraz bliżej 5,50 zł za litr

Seria podwyżek cen paliw zdaje się nie mieć końca. Mało optymistyczne prognozy e-petrol.pl z poprzedniego tygodnia sprawdziły się i olej napędowy na stacjach tankowania kolejny raz podrożał. Średnio za litr diesla płacimy już 5,49 zł.

Olej napędowy w przeciągu ostatniego tygodni podrożał aż o 7 groszy. Powiększyła się tym samym niekorzystna dla diesla dysproporcja cenowa w relacji do benzyny, bo ta podrożała tylko o jeden grosz. Różnica w cenie obu paliw sięga już 10 groszy.

Przyglądając się rosnącym z tygodnia na tydzień cenom oleju napędowego warto przypomnieć, że w 46. tygodniu 2010 r. kosztował on średnio 4,35 zł/l. W przeciągu roku cena diesla zwiększyła się o przeszło 25 proc., i to jeszcze nie jest koniec podwyżek. 

Poziom 5,50 zł za litr oleju napędowego na stacjach paliw zostanie najprawdopodobniej pokonany już w najbliższym tygodniu. W ślad za osłabiającą się polską walutą rosną bowiem hurtowe ceny diesla u krajowych producentów. W ich cennikach zanotowaliśmy w trakcie tego tygodnia już trzy podwyżki.

Prognoza zmiany detalicznych cen oleju napędowego na najbliższe dni nie będzie się więc różnić od tej z ubiegłego tygodnia – przewidujemy kontynuację tendencji zwyżkowej i wzrost cen do poziomu 5,50-5,65 zł/l.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Kamińska

Magdalena Kamińska posiada ponad siedmioletnie doświadczenie zawodowe w zakresie koordynowania procesów rekrutacyjnych na stanowiska średniego i wyższego szczebla. Jej główną specjalizacją są rekrutacji dla branży finansowej, bankowej i IT. Ma duże doświadczenie w prowadzeniu kompleksowych poszukiwań metodą direct search oraz search & selection. Przykładowe zrealizowane rekrutacje: Service Delivery Manager, Analityk Systemowy, Programista Java, C/C++, C#, VBA, .NET, Ruby on Rails, Delphi, PL/SQL, ABAP, Web Developer, Projektant UX, Konsultant SAP, Konsultant Business Intelligence, Administrator Baz Danych Oracle, Tester Oprogramowania, Administrator Serwerów Aplikacyjnych, Ekspert ds. Monitorowania Infrastruktury i Usług IT oraz Zarządzania Konfiguracją, Architekt Systemowy, Magento Developer, Programista Hurtowni Danych/BI, Kierownik Zespołu Kontroli Jakości Danych, Release Manager, Project Manager, ETL Developer, Data Science, Data Analyst

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama