| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Magazynowanie > Układy hybrydowe i elektryczne w wózkach widłowych

Układy hybrydowe i elektryczne w wózkach widłowych

Coraz popularniejsze w świecie motoryzacji układy napędu hybrydowego, stają się również coraz częściej stosowane w napędzie wózków widłowych.

Testowane są wózki widłowe na ogniwa paliwowe

Łączna sprzedaż samochodów elektrycznych i hybrydowych w Stanach Zjednoczonych w przeciągu ostatniego roku zwiększyła się dwukrotnie, sięgając w czerwcu 2014 roku 220 tys. egzemplarzy. Trend znajduje odzwierciedlenie również na rynku maszyn intralogistycznych. Testowane są wózki działające w oparciu o ogniwa paliwowe.

Elektryczne pojazdy coraz częściej zastępują modele napędzane olejem napędowym lub gazem nie tylko w lżejszych pracach wewnątrz magazynów, ale również w zadaniach zarezerwowanych dotychczas dla wózków spalinowych – Z punktu widzenia firmy STILL, przełomem było wprowadzenie na rynek RX 60 o udźwigu 8 ton. Parametry tego elektrycznego wózka z dwoma silnikami o łącznej mocy 21 kW są porównywalne z osiągami najcięższych diesli – mówi Tobiasz Jakubczak, ekspert ds. produktu STILL Polska. – Nasi klienci coraz częściej przejawiają zainteresowanie przejściem na napęd elektryczny we wszystkich pojazdach floty. Przykładem może być zakład produkcyjny Schattdecor w Głuchołazach – dodaje ekspert.

Zobacz też: System zarządzania kluczami w magazynie

Wózki widłowe do wykorzystywania w zamkniętych pomieszczeniach

Schattdecor jest producentem materiałów przeznaczonych do wykończenia mebli. Dostarcza papier dekoracyjny i folię finish do wielu uznanych w branży firm, m.in. takim jak: , Black Red White, Forte czy poddostawcy IKEA na całym świecie. W głuchołaskim zakładzie wytwarzana jest wysokiej jakości folia preimpregnat. Ozdabia się nią powierzchnie drzwiowe, podłogowe i meblowe. Schattdecor oferuje szerokie spektrum folii , w asortymencie spotkamy dekory drewnopodobne z efektami optycznymi i haptycznymi jak również kamieniopodobne i fantazyjne, trendowe wzory.

Procesy intralogistyczne w Schattdecor Głuchołazy wspiera flota 18 maszyn firmy STILL. Dominują wśród nich elektryczne wózki czołowe RX 20 i RX 60, o udźwigu od 1,5 do 5 ton. Maszyny wykorzystywane są do transportu surowca (papieru zadrukowanego) i wyrobów gotowych. Dzięki zerowej emisji spalin, mogą być bez obaw wykorzystywane w zamkniętych magazynach. Minimalizują również ryzyko zanieczyszczenia produktu. Czynnikiem istotnym dla decyzji o wykorzystaniu wózków elektrycznych był również fakt, że są cichsze, bardziej ekologiczne i tańsze w eksploatacji niż pojazdy spalinowe. – Proces produkcji naszego strategicznego produktu jest bardzo wymagający. Materiały dekoracyjne muszą dotrzeć do naszych klientów w nienaruszonym stanie. Bezemisyjne wózki doskonale sprawdzają się w tych warunkach – komentuje Łukasz Majcher, Zastępca Dyrektora Zakładu.

Zobacz też: Ewolucja na rynku magazynowym dzięki tymczasowym konstrukcjom

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Budzis

Doradca finansowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »