REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kontenery elastyczne - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Worek Big Bag, fot. Magazynuj.pl
Worek Big Bag, fot. Magazynuj.pl
Media

REKLAMA

REKLAMA

Kontenery elastyczne, tzw. worki Big Bag służą do przechowywania materiałów sypkich. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Do czego wykorzystywane są worki Big Bag

REKLAMA

REKLAMA

Worki typu Big Bag są przeznaczone do magazynów i obiektów, w których składuje się i przewozi substancje sypkie, niezależnie od tego czy mowa o branży spożywczej, budowlanej, chemicznej czy innej. Typów takich toreb transportowych jest tak samo wiele jak celów i przeznaczeń, do których mogą służyć podmiotom gospodarczym. - Wspólnym mianownikiem jest na pewno ich szeroka funkcjonalność mierzona prostotą załadunku i rozładunku, przenoszenia, a także wiążącymi się oszczędnościami ekonomicznymi, zdecydowanie wyższymi niż w przypadku stosowania innych opakowań wykorzystywanych w przemyśle. Istotną kwestią jest także pomoc i umiejętność dobrania odpowiedniego worka Big Bag do potrzeb danego przedsiębiorcy oraz jego działalności – mówi Marcin Hankiewicz, ekspert sklepu Magazynuj.pl.

Worki Big Bag zastosujemy do magazynowania i przewożenia dużych ilości towarów, np. granulatów, żwiru, piasku, resztek poprodukcyjnych, materiałów budowlanych, chemikaliów i innych towarów, zarówno standardowych, jak i niebezpiecznych.

Rodzaje worków Big Bag

REKLAMA

Najpopularniejszymi workami Big Bag są tzw. „tonówki” oraz „pięćsetki”. Pierwsze z nich to wersje czterouchwytowe, które wykonywane są z tkanin ażurowych, powlekanych oraz niepowlekanych. Ze względu na właściwości oddychające, worki z tkanin niepowlekanych stosuje się do bardzo drobnych materiałów sypkich wymagających odpowiedniej wentylacji i cyrkulacji powietrza (np. zbóż). Inne zastosowanie będą miały „tonówki” z tkanin powlekanych – przechowamy w nich materiały, które ze względu na swoją specyfikę mogłyby wydostać się z worka niepowlekanego, a które jednocześnie nie mogą posiadać kontaktu z wkładką PE (np. materiały spożywcze, mleko w proszku). Takie worki chronią towar przed wilgocią z zewnątrz oraz posiadają dodatkowe uszczelnienia szwów, dając ok. 97-98% szczelności. Ostatnim typem „tonówek” są worki ażurowe posiadające przeszycia pozwalające na swobodną wentylację. Ze względu na ażurową strukturę nie zastosujemy ich do materiałów sypkich, natomiast doskonale sprawdzą się przy towarach parujących, jak np. świeże warzywa.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

- wszystkie „tonówki” można wyposażyć w funkcjonalne dodatki, ułatwiające załadunek, rozładunek towarów oraz przenoszenie worków. Wśród nich można znaleźć m.in. fartuchy, leje oraz klapy – dodaje Marcin Hankiewicz.

Innym typem worków Big Bag są tzw. „pięćsetki”, czyli worki jedno i dwuuchwytowe, stosowane zazwyczaj przez producentów wszelkiego rodzaju nawozów. Tego typu opakowania szyte są z tkaniny niepowlekanej oraz wyposażane w folię PE zwykłą lub butelkową. To, czym różnią się od „tonówek” jest trwałość – „pięćsetki” zwykle są workami jednorazowymi, i mimo że możne je wyposażyć w dodatki, np. leje wysypowe, jest to rzadko stosowana praktyka.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze worka Big Bag

Dobór odpowiedniego worka Big Bag zależy przede wszystkim od typu materiału, który ma się w nim znaleźć oraz sposobu jego załadunku i rozładunku. Na pewno to pojemniki, które cechują się nie tylko różnorodnością w zakresie zastosowanych do produkcji materiałów, ale przede wszystkim dużą elastycznością pozwalającą na korzystanie z takich rozwiązań bez względu na dostępną przestrzeń przewozową i magazynową. Za pomocą worków Big Bag możemy transportować szereg substancji niezależnie od ilości oraz warunków pogodowych. To powoduje, że z tego typu rozwiązań korzysta coraz więcej polskich przedsiębiorców.

Źródło: Magazynuj.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
MAN stworzy ciężarówkę z napędem wodorowym. hTGX nie będzie miał ogniwa paliwowego. On będzie spalać wodór

Nowa ciężarówka MAN hTGX zadebiutuje w 2025 r. Będzie to pojazd wyposażony w silnik spalinowy. Jego paliwem stanie się wodór. Ciągnik ma mieć zastosowanie specjalne. Czemu jednak MAN nazywa go pojazdem bezemisyjnym?

Jak podróżować z przyczepą kempingową? Jak się przygotować na taki wyjazd?

Pokój hotelowy z widokiem na jezioro i wraz z serią osobistych drobiazgów? Proszę bardzo! To jednak z zalet podróżowania z przyczepą kempingową. Sezon na takie wyjazdy właśnie w Polsce startuje. Warto zatem podpowiedzieć, jak kierowca może się do niego przygotować.

Wielkie zmiany dla kierowców w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim. Obejmą m.in. DTŚ

Rząd szykuje wielkie zmiany dla kierowców. Wyznaczył odcinki dróg w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim, które stracą status dróg krajowych. Nowelizacja, która wejdzie w życie 1 stycznia 2025 r., obejmuje m.in. legendarną Drogową Trasę Średnicową. Szlaki te wyjdą spod zarządu GDDKiA. Co to oznacza?

Nowy zakład bieżnikowania opon w Polsce. Handlopex wykorzysta technologię Bridgestone

Handlopex uruchamia zakład bieżnikowania opon używanych w Kleszczelach. Ten każdego roku rocznie będzie produkował ok. 12 000 opon bieżnikowanych w technologii Bandag. Technologii Bandag, która została opracowana przez Bridgestone.

REKLAMA

1,4 mld zł na autobusy z KPO. Nowy nabór dofinansuje nie tylko zakup autobusów elektrycznych

Ministerstwo infrastruktury ogłasza drugi nabór w konkursie autobusowym. Dostępna jest pula 1 403,5 mln zł. Za tą kwotę z KPO ma zostać sfinansowany zakup 372 autobusów. I nie muszą być one zeroemisyjne.

Kolejne podwyżki dla kierowców. Po cichu zmieni się stawka za psychotesty. Co z badaniami lekarskimi i przeglądami?

Do listy zmian, którą można zatytułować "seria podwyżek dla kierowców", spokojnie da się dopisać kolejną. Ministerstwo zdrowia planuje właśnie zmianę ceny badań psychologicznych. Ta wzrośnie o jedną trzecią. Ile zapłacą kierowcy? I kiedy stawka wzrośnie?

Test: Nissan Ariya e-4ORCE 394 KM. To hot-SUV o napędzie elektrycznym

Elektryczny SUV nie kojarzy się z emocjami? Pomyślicie tak tylko dlatego, że jeszcze nigdy nie jeździliście prawie 400-konną Ariyą. Z tym autem niewiele modeli sportowych ma szansę podczas startu spod świateł. A to nie koniec jej zalet.

Wielki potencjał zielonej logistyki, na który długo jeszcze poczekamy [ESG w logistyce 2024-2030]

REKLAMA

Będą nowe stawki za badania psychologiczne kierowców

Ministerstwo Zdrowia chce podnieść stawkę za badania psychologiczne kierowców. Aktualna stawka obowiązuje już dekadę. Ile ma wynosić nowa?  

Polski rynek ze wzrostami sprzedaży w 2024 r. Auta osobowe drożeją, a dostawcze... tanieją

Blisko 50 tys. fabrycznie nowych aut osobowych. Na tyle został wyceniony rynek w Polsce w marcu. Lider? Ten jest tylko jeden. Pozycję zachowuje Toyota.

REKLAMA