REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak zapewnić bezpieczeństwo cennego ładunku w magazynie?

Wojciech Cipiur, Kierownik Logistyki Kontraktowej w Dachser Sp. z o.o.
Wojciech Cipiur, Kierownik Logistyki Kontraktowej w Dachser Sp. z o.o.
Media

REKLAMA

REKLAMA

Jakie rozwiązania i technologie warto zastosować w przypadku składowania szczególnie wartościowych artykułów?

Jak zapewnić bezpieczeństwo cennego ładunku w magazynie - na dwa sposoby

REKLAMA

W magazynach Dachser stosujemy szereg sprawdzonych rozwiązań do zabezpieczenia szczególnie cennych towarów. Można je podzielić na dwa rodzaje: ograniczające dostęp do miejsca składowania towarów wartościowych oraz rozwiązania systemowe, których realizację umożliwia nasz autorski system WMS (warehouse management system).
Produkty można zabezpieczyć np. wygradzając strefę składowania towarów wartościowych, do której dostęp będą mieli tylko określeni pracownicy magazynu. Powinna się ona znajdować w miejscu najrzadziej odwiedzanym, z daleka od ścieżek komunikacyjnych i głównej strefy kompletacji. Takie specjalne strefy są dodatkowo objęte monitoringiem, działającym 24 h na dobę, reagującym na najmniejszy ruch. 

Jak zapewnić bezpieczeństwo cennego ładunku w magazynie - pomocny system

W Dachser do zarządzania logistyką magazynową stosujemy autorski system WMS Mikado, który umożliwia dowolnie częste sprawdzanie stanu magazynowego produktów. Inwentaryzacja może być przeprowadzana np. każdorazowo po kompletacji towarów. Pracownik magazynu po pobraniu wskazanej ilości towarów, liczy towary pozostałe na miejscu kompletacji i wprowadza dane do skanera. W przypadku podania błędnej ilości, skaner zostaje zablokowany a odblokowania urządzenia może dokonać tylko lider lub kierownik magazynu, po wyjaśnieniu zdarzenia. Dzięki temu na bieżąco śledzimy i wyjaśniamy rozbieżności powstałe podczas kompletacji zamówienia. Kolejnym rozwiązaniem jest pogrupowanie produktów wg dowolnego klucza i inwentaryzowanie tych grup na koniec dnia lub innego, ustalonego okresu. Taki system eliminuje kradzieże właściwie do zera.

Tekst: Wojciech Cipiur, Kierownik Logistyki Kontraktowej w Dachser Sp. z o.o.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

REKLAMA

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

Mitsubishi się rozpędza. Nowy ASX stał się właśnie starym ASX-em. Na rynku zadebiutuje nowsza wersja

Mitsubishi szykuje się do liftingu nowego ASX-a. Samochód w zmienionej formie zadebiutuje w Polsce już jesienią tego roku. Tak, dobrze zgadliście. W tle nowego ASX-a nadal powiewać będzie francuska flaga. A metod modernizacji można upatrywać w poliftingowym Capturze.

Gęstszy olej w starym silniku? To popularny mit wśród kierowców. Ile w nim prawdy?

Auto ma spory przebieg? Zatem do silnika trzeba wlać gęstszy olej. To ma wydłużyć jego żywotność. Tak przynajmniej mówi popularny wśród kierowców mit. Okazuje się jednak, że efekt może być zupełnie odwrotny. Mechanicy i specjaliści z rynku mechanicznego ostrzegają.

Znamy cenę nowych tablic rejestracyjnych. Będą droższe od starych. A i tak nie dostanie ich każdy kierowca

1 czerwca 2024 r. w Polsce pojawią się nowe tablice rejestracyjne. Żółte oznaczenia z czerwonymi literami będą przeznaczone do czasowej rejestracji samochodów osobowych przeznaczonych do zawodów sportowych. Ile będzie kosztować ich wydanie?

REKLAMA

MAN stworzy ciężarówkę z napędem wodorowym. hTGX nie będzie miał ogniwa paliwowego. On będzie spalać wodór

Nowa ciężarówka MAN hTGX zadebiutuje w 2025 r. Będzie to pojazd wyposażony w silnik spalinowy. Jego paliwem stanie się wodór. Ciągnik ma mieć zastosowanie specjalne. Czemu jednak MAN nazywa go pojazdem bezemisyjnym?

Jak podróżować z przyczepą kempingową? Jak się przygotować na taki wyjazd?

Pokój hotelowy z widokiem na jezioro i wraz z serią osobistych drobiazgów? Proszę bardzo! To jednak z zalet podróżowania z przyczepą kempingową. Sezon na takie wyjazdy właśnie w Polsce startuje. Warto zatem podpowiedzieć, jak kierowca może się do niego przygotować.

REKLAMA