reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Magazynowanie > FIEGE otwiera nowy magazyn w Chinach

FIEGE otwiera nowy magazyn w Chinach

Międzynarodowy operator logistyczny FIEGE, rozszerza swoją działalność w Chinach, otwierając kolejny, 12 magazyn w tym kraju. Uruchomienie tego magazynu umożliwia FIEGE skoncentrowanie się na kluczowych klientach rynku azjatyckiego.

Nowy magazyn położony jest w strefie wolnego handlu, pomiędzy Międzynarodowym Lotniskiem Pudong oraz portem Yangshan, największym na świecie centrum przeładunku kontenerów, zapewniając tym samym doskonałe warunki do sprawnej obsługi logistycznej oraz dostęp do wszystkich kontynentów.

Otwarcie w czerwcu 2012 roku centrum logistycznego w Liang połączone było z rozpoczęciem świadczenia usług dla dwóch europejskich klientów z branży modowej.

„Logistyka na rynku chińskim rozwija się w imponującym tempie. Otwarcie przez FIEGE kolejnego magazynu podkreśla naszą obecność w Azji oraz pozwala na wzmocnienie pozycji firmy na rynku o bardzo dużym potencjale.” powiedział w czasie ceremonii otwarcia Jens Fiege, członek zarządu Grupy FIEGE.

Branża odzieżowa charakteryzuje się złożonym systemem łańcucha dostaw z wyraźnym trendem wzrostu liczby kolekcji w roku. Klient oczekuje większej ilości różnorodnych towarów, co dla producenta i dostawcy oznacza zwiększenie obsługi towarów oraz wysyłek w ciągu roku. Generuje to dodatkowe wymagania wobec łańcucha dostaw – skrócenie czasu od projektowania do dostawy oraz czasu i precyzji dostaw.

Towar nie może zalegać w magazynie, musi być dostępny w pożądanym kolorze, rozmiarze i ilości. Specjalnie stworzony system Fiege Control Tower, obejmuje zarządzanie całością operacji, począwszy od magazynowania, kontroli jakości, realizacji zamówień, wysyłki paczek, odprawy celnej, zwrotów towaru, katalogowania artykułów, a skończywszy na rozmaitych usługach dodanych, takich jak: etykietowanie oraz przygotowywanie zestawów promocyjnych. Już ponad 60 firm z branży modowej jest podłączonych do systemu FCT. Umożliwia im to sprawne nadzorowanie, sprzedaż, kompletację i wysyłkę produktów.

„Cieszymy się, że zaprojektowany przez nas system spotkał się z tak dużym zainteresowaniem naszych klientów. Został on stworzony w oparciu o wieloletnie doświadczenia, które FIEGE posiada w branży modowej na rynkach Europy oraz Azji” Hannes Streeck, CEO Fiege Chinach.

Nowy magazyn w Lingang o powierzchni magazynowej ponad 20 000 m2, obsłuży ponad 8 milionów produktów rocznie.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

tanie-ubezpieczenie.eu

Porównywarka ubezpieczeń

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama