| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Magazynowanie > Amica ma nowy centralny magazyn

Amica ma nowy centralny magazyn

Amica, potentat branży AGD wprowadził się już do nowego liczącego 30 tys. mkw. magazynu w Goodman Poznań Logistics Centre.

Wybudowany dla Amiki obiekt ma powierzchnię 30 tys. mkw. i jest zlokalizowany w podpoznańskiej gminie Buk, na terenie stworzonego przez firmę Goodman parku Poznań Logistics Centre. Inwestycję ukończono zgodnie z harmonogramem w czerwcu 2012 r.

Przedstawiciele Jones Lang LaSalle wspierali Amikę w całym procesie poszukiwania magazynu, zarówno na etapie opracowywania strategii, negocjacji, jak i wyboru najlepszej lokalizacji.

Na uroczystości otwarcia magazynu Amiki spotkali się przedstawiciele wszystkich partnerów zaangażowanych w transakcję: Tomasz Dudek, Wiceprezes Zarządu ds. Zakupów i Logistyki, Amica Wronki S.A., Błażej Ciesielczak, Dyrektor Zarządzający, Goodman oraz Tomasz Mika, Dyrektor Działu Powierzchni Magazynowych i Przemysłowych, Jones Lang LaSalle. Gościem specjalnym ceremonii był Burmistrz Miasta i Gminy Buk Stanisław Filipiak. 

Stanisław Filipiak, Burmistrz Miasta i Gminy Buk podsumował: „Inwestycja firm Goodman i Amica jest kolejnym znaczącym sukcesem gospodarczym naszej gminy. Branża logistyczna wykorzystuje potencjał jaki daje ukończenie budowy węzła autostradowego „BUK” oraz pobliskiej zachodniej obwodnicy Poznania. Napływowi kapitału sprzyja infrastruktura techniczna, plany zagospodarowania przestrzennego oraz bliskość aglomeracji poznańskiej.

Cieszymy się, że inwestor docenił dobre warunki jakie samorząd stworzył w przylegającym do węzła autostradowego Parku Przemysłowym „Buk”. Magazyn firmy Amica, to nie tylko znana marka, która łączyć się będzie z gminą, ale i źródło przyszłych podatków i opłat lokalnych oraz nowych miejsc pracy. Mamy nadzieję, że za przykładem Amiki pójdą kolejne firmy. Buk nadal jest otwarty na nowych inwestorów.” 

Tomasz Dudek, Wiceprezes Zarządu ds. Zakupów i Logistyki, Amica Wronki S.A., powiedział: „Centralny magazyn jest efektem nowej dynamicznej strategii firmy. Teraz produkty Amiki mogą sprawniej docierać do jej klientów. A to nie koniec, bo planowana jest dalsza rozbudowa, która będzie odpowiadała potrzebom nowoczesnego i ekspansywnego przedsiębiorstwa w środku Europy.”

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

AYMING POLSKA

Konsulting strategiczny i operacyjny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »