| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Magazynowanie > Prologis: Nowa umowa najmu z DHL

Prologis: Nowa umowa najmu z DHL

Prologis Inc. podpisał umowę najmu 33 800 metrów kwadratowych z DHL Exel Spply Chain, częścią największej na świecie grupy logistycznej Deutsche Post DHL. Wynajęta powierzchnia znajduje się na terenie centrum dystrybucyjnego Prologis Park Dąbrowa. 

DHL jest jednym z największych globalnych klientów Prologis. Włącznie z zawartą transakcję firma wynajmuje ponad 1,1 miliona metrów kwadratowych powierzchni w parkach logistycznych Prologis w Europie, Azji i Ameryce Północnej.

„Nowa umowa z firmą DHL, to dowód, że niezmiennie od lat oferujemy powierzchnię magazynową, odpowiadającą wymaganiom największych graczy na globalnym rynku.” – powiedział Michał Czarnecki, vice president leasing and development for Poland – „Jestem pewien, że centrum dystrybucyjne w Dąbrowie Górniczej, dzięki swojej strategicznej lokalizacji oraz wysoko wykwalifikowanej kadrze pracowniczej, będzie doskonałą bazą do działań operacyjnych firmy w południowej Polsce.”

W zawarciu transakcji pośredniczyła agencja CB Richard Ellis Polska.

"Mimo niełatwej sytuacji gospodarczej, nadal istnieje zapotrzebowanie na wysokiej jakości centra dystrybucyjne w strategicznych lokalizacjach na Śląsku. Nowa umowa najmu z DHL jest znaczącą transakcją, która pokazuje poziom aktywności rynku magazynowego, na którym nadal zawieramy duże kontrakty. Jesteśmy bardzo dumni z reprezentowania DHL, w zawarciu jednej z największych umów najmu na polskim rynku nieruchomości magazynowych” – powiedział Patrick Kurowski, head of industrial at CBRE.

Prologis Park Dąbrowa to wysokiej jakości centrum dystrybucyjne obejmujące dziesięć budynków magazynowo-biurowych o łącznej powierzchni 144 000 metrów kwadratowych. W bliskim sąsiedztwie parku przebiega wiele ważnych szlaków komunikacyjnych, takich jak droga szybkiego ruchu S1 zapewniająca bezpośrednie połączenie z autostradą A4 i Międzynarodowym Portem Lotniczym w Pyrzowicach. Dąbrowa Górnicza ma także rozległą sieć kolejową, zapewniającą połączenie z linią Warszawa-Katowice (VI korytarz paneuropejski) oraz pobliskim terminalem Linii Hutniczej Szerokotorowej w Sławkowie.

Pozostałymi Klientami parku są: 7R Solution, ABRA, ANL, Euro-Pegaz Logistyka, FIEGE, GTX HANEX PLASTIC, Kamis, Magna Automotive Poland, Premium, and Rhenus Contract Logistics.

Prologis jest dostawcą obiektów dystrybucyjnych w regionie Górnego Śląska z pięcioma parkami dystrybucyjnymi (27 budynków) o łącznej powierzchni magazynowej ponad 526 000 metrów kwadratowych (stan na 31 grudnia 2011 roku).

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Barchan

Ekspert ds. Leasingu, Menedżer

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »