reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Magazynowanie > Więcej o 3,3 proc przeładunków w portach Szczecina i Świnoujścia

Więcej o 3,3 proc przeładunków w portach Szczecina i Świnoujścia

W I kw. 2012 roku, porty w Szczecinie i Świnoujściu przeładowały o 3,3 proc. więcej towarów niż w analogicznym okresie 2011 roku.

Pierwsze trzy miesiące tego roku zakończyły się lepiej niż ten sam okres 2011 roku, pomimo mniejszych przeładunków węgla i zboża. Towary masowe, w tym węgiel, stanowią istotną część przeładowywanych w obu portach towarów.

Wzrost przeładunków w Szczecinie i Świnoujściu o 3,3 proc. pozwolił zamknąć ten okres wynikiem ponad 5 mln przeładowanych ton. Wzrosły przede wszystkim przeładunki rudy (o 97,3 proc), innych masowych towarów (wzrost o 75,8) i drewna (wzrost prawie 52-proc.). 

Przeładunki drobnicowe

Przeładunki drobnicy w ciągu trzech miesięcy br. były na zbliżonym poziomie co w pierwszym kwartale ubiegłego roku i wzrosły o prawie 1 proc. W pierwszym kwartale 2012 roku wzrósł także obrót kontenerami - o 11 proc. w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku. W marcu 2012 roku zanotowano wzrost przeładunków na poziomie 9,3 proc. w porównaniu do marca roku ubiegłego. Przede wszystkim wzrósł przeładunek rudy (o 177,4 proc.), innych masowych towarów (wzrost 60,7 proc.) oraz ropy (24 proc.), a także drewna (wzrost o 14,3 proc.).

W poprzednim miesiącu wzrosły również ładunki drobnicy; wobec marca 2011 r. było to prawie 5 proc. Przeładunki kontenerów wzrosły zaś o 11 proc. w porównaniu do wyniku z marca ub.r. Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA jest spółką akcyjną z większościowym udziałem Skarbu Państwa.

Zarządza dwoma portami o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej - w Szczecinie i Świnoujściu. W porcie w Świnoujściu znajdują się przede wszystkim: terminal dla suchych ładunków masowych oraz terminal promowy, obsługujący połączenia ze Skandynawią. 

Port w Szczecinie

Port w Szczecinie obsługuje zarówno ładunki drobnicowe - w tym kontenery, wyroby hutnicze i ładunki wielkogabarytowe, jak również ładunki masowe - suche i płynne. Oba porty oferują także usługi przeładunkowo-składowe dla towarów rolno-spożywczych. W roku 2011 w obu portach przeładowano ponad 21 mln ton towarów.

(PAP)


reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Magda Judejko

Prawnik, Inspektor ds. Ochrony Danych Osobowych, PM

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama