| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Magazynowanie > Jaki powinien być magazyn dla branży farmaceutycznej

Jaki powinien być magazyn dla branży farmaceutycznej

Magazynowanie farmaceutyków to proces niezwykle wymagający, bo skoncentrowany na zapewnieniu odpowiednich warunków przechowywania i dystrybucji, wszystko po to, by zapewnić ochronę składowanych leków. Zatem jaki powinien być magazyn na leki?

Branża farmaceutyczna kieruje się swoją specyfiką i ma jasno określone wygania, na które składają się nie tylko wysokie, szczególne standardy technologiczne, ale również niezawodna logistyka i magazynowanie. Magazynowanie farmaceutyków to proces niezwykle wymagający, bo skoncentrowany na zapewnieniu odpowiednich warunków przechowywania i dystrybucji, wszystko po to, by zapewnić ochronę składowanych leków.

Jak wybrać właściwy magazyn

Klienci tej branży zwracają szczególną uwagę na jakość powierzchni magazynowej. Tylko obiekty najwyższej jakości są w stanie spełnić rygorystyczne wymogi Nadzoru Farmaceutycznego. Dla farmaceutów liczy się również oczywiście lokalizacja obiektu – kluczem jest maksymalizacja efektywności łańcucha dostaw – oraz eksperckie i elastyczne podejście dewelopera do inwestycji.

Bardzo ważnym dla firmy farmaceutycznej elementem idealnego magazynu jest duża izolacyjność ścian. Farmaceutyki muszą być przechowywane w odpowiedniej temperaturze, która dla większości leków nie powinna przekraczać 25 stopni C, jednak są też takie produkty farmaceutyczne, których temperatura przechowywania jest inna, dlatego możliwość kontrolowania temperatury magazynu jest tak bardzo istotna. Musimy pamiętać, że szczególnie w tej branży ważne jest bezpieczeństwo oraz zdolność zapewnienia stałych i odpowiednich warunków przechowywania. W związku z tym, z uwagi na rygorystyczne normy określające warunki przechowywania produktów farmaceutycznych, magazyny są wyposażone w chłodnie.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz działa na rynku od 2004 roku. Świadczymy kompleksowe usługi doradztwa prawnego dla podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych, zarówno polskich jak i zagranicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »