| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Magazynowanie > PEKAES SA. i Kurier Sp z o.o. wynajęły powierzchnię magazynową

PEKAES SA. i Kurier Sp z o.o. wynajęły powierzchnię magazynową

Operator logistyczny PEKAES SA wynajął 4225 mkw. w Długołęce niedaleko Wrocławia od firmy Vatt Invest. Z kolei Kurier Sp. z o. o. przedłużył umowę na najem powierzchni w Panattoni Park Poznań II.

W obu transakcjach pośredniczyła firma AXI IMMO.

PEKAES SA. potrzebuje magazynu

 PEKAES SA jest znanym na krajowym i europejskim rynku operatorem logistycznym oraz dostawcą usług transportowych i spedycyjnych. Firma wynajęła 4225 mkw. w Długołęce koło Wrocławia od lokalnego dewelopera firmy Vatt Invest.

Park magazynowy położony jest ok. 8 km od Wrocławia, przy planowanej obwodnicy na trasie Wrocław-Warszawa, wzdłuż trasy E67.

Dogodna lokalizacja obiektu w sąsiedztwie bardzo dobrze rozwiniętej infrastruktury drogowej pozwoli najemcy na zwiększenie efektywności i optymalizację łańcucha dostaw. 

Usługi magazynowe i celne

Kurier Sp. z o. o. należąca do VAN Group świadczy usługi logistyczne krajowe i międzynarodowe, dodatkowo oferuje również usługi magazynowe i celne.

Firma posiada 21 oddziałów w Polsce i 5 poza granicami kraju. Operator przedłużył umowę najmu w Panattoni Park Poznań II. Firma wynajmuje 8900 mkw. powierzchni magazynowej. Panattoni Park Poznań II położony jest w miejscowości Żerniki ok. 13 km od centrum Poznania, wzdłuż drogi ekspresowej S11.

Operatorzy logistyczni a branża magazynowa w 2012 r. 

„Operatorzy logistyczni to jedna z najważniejszych grup klientów dla deweloperów magazynowych. Rozwój branży TSL ma bezpośrednie przełożenie na popyt powierzchni magazynowej. W ubiegłym roku branża miała swoje lepsze i gorsze okresy.

W 2012 r. możemy spodziewać się, że operatorzy logistyczni będą zmagać się z dalszym wzrostem kosztów prowadzenia działalności, spowodowanym możliwą podwyżką cen paliw i włączeniem do sieci dróg kolejnych płatnych odcinków tras krajowych.

Na sukces w okresie spowolnienia gospodarczego mogą liczyć firmy, które będą potrafiły zapewnić stabilne wsparcie klientowi, terminowe dostawy, szybko reagować na zmieniające się potrzeby i warunki rynkowe.

Ważnym elementem w tej „układance” będzie optymalizacja zasobów magazynowych – ich odpowiednia sieć i jakość powierzchni magazynowej, która może mieć bezpośrednie przełożenie na jakość usług operatora” – skomentowała Renata Osiecka, Dyrektor Zarządzająca AXI IMMO.

„Postępująca zmiana modelu pracy firm logistycznych, presja elastyczności i utrzymania wysokiego poziomu świadczonych usług, sprawiają, że operatorzy decydują się na wynajem mniejszych powierzchni magazynowych, ale w najlepszych lokalizacjach.

Średnia wielkość transakcji najmu w sektorze logistycznym znajduje się obecnie w przedziale 4 000 – 10 000 mkw.” – dodała Renata Osiecka, Dyrektor Zarządzająca AXI IMMO.

źródło: AXI IMMO

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Milena Wilczak

Właścicielka biura rachunkowego Account Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK