reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Magazynowanie > Oiltanking, potentat logistyki paliwowej wybuduje terminal w Gdańsku

Oiltanking, potentat logistyki paliwowej wybuduje terminal w Gdańsku

W Porcie Gdańskim powstanie nowy terminal paliwowy. Wybudują go wspólnie PERN i niemiecka spółka Oiltanking. 12 września 2011 firmy podpiszą umowę joint venture.

Umowa będzie dotyczyć budowy i eksploatacji terminalu.

Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych (PERN) "Przyjaźń" będzie współpracować z Oiltanking GmbH jednym największych na świecie podmiotów specjalizujących się w usługach logistycznych magazynowania i przeładunku ropy naftowej, gazu i produktów chemicznych.

Oiltanking zarządza 72 terminalami w 22 krajach: Niemczech, Argentynie, Brazylii, Chinach, Danii, Estonii, na Węgrzech, w Omanie, Singapurze i w USA.

Projekt budowy gdańskiego terminalu przy udziale PERN i partnera zagranicznego w maju został pozytywnie zaopiniowany przez Ministerstwa Skarbu Państwa.

Terminal do przeładunku i magazynowania ropy naftowej i paliw ma powstać w Porcie Gdańskim do 2013 r. Wartość inwestycji szacowana jest na co najmniej 800 mln zł.

Do 2014 roku PERN chce zwiększyć pojemności magazynowe z obecnych 2,8 mln do ponad 3,5 mln metrów sześciennych.
Nowy terminal ma mieścić ok. 400 tys. metrów sześciennych ropy naftowej i dodatkowe ponad 300 tys. metrów sześciennych na produkty paliwowe i chemiczne.

Przewidywane obroty mają kształtować się na poziomie około 200 mln zł rocznie.

(PAP)

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Mirosław Siwiński

Doradca podatkowy oraz radca prawny z bogatym doświadczeniem w obsłudze postępowań i wydawaniu opinii. Partner w Advicero Nexia. Posiada prawie 20 lat doświadczenia zawodowego. Specjalizuje się szczególnie w zagadnieniach dotyczących podatku od towarów i usług, podatku akcyzowego, podatków dochodowych czy przeprowadzaniu analizy podatkowej. Ma również doświadczenie w zagadnieniach z pogranicza prawa cywilnego i podatkowego oraz postępowaniach przed organami podatkowymi, sądami administracyjnymi, a także Trybunałem Sprawiedliwości UE. Zajmuje się również sporządzaniem opinii i pism procesowych z zakresu prawa administracyjnego, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii dotacji oświatowych i transportu drogowego. Ma rozległe doświadczenie procesowe w sprawach ubezpieczeń społecznych, cywilnych i prawa pracy. Jest autorem i współautorem publikacji książkowych o tematyce podatkowej, w szczególności „Komentarza do podatku od towarów i usług” oraz „Komentarza do podatku akcyzowego” oraz licznych cyklicznych publikacji w prasie codziennej, branżowej oraz na portalach internetowych. Specjalizuje się w komentarzach oraz prelekcjach w zakresie podatku VAT, podatku akcyzowego, analizy podatkowej oraz postępowań podatkowych. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Doradza w języku polskim i angielskim.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama