reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Magazynowanie > Oiltanking, potentat logistyki paliwowej wybuduje terminal w Gdańsku

Oiltanking, potentat logistyki paliwowej wybuduje terminal w Gdańsku

W Porcie Gdańskim powstanie nowy terminal paliwowy. Wybudują go wspólnie PERN i niemiecka spółka Oiltanking. 12 września 2011 firmy podpiszą umowę joint venture.

Umowa będzie dotyczyć budowy i eksploatacji terminalu.

Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych (PERN) "Przyjaźń" będzie współpracować z Oiltanking GmbH jednym największych na świecie podmiotów specjalizujących się w usługach logistycznych magazynowania i przeładunku ropy naftowej, gazu i produktów chemicznych.

Oiltanking zarządza 72 terminalami w 22 krajach: Niemczech, Argentynie, Brazylii, Chinach, Danii, Estonii, na Węgrzech, w Omanie, Singapurze i w USA.

Projekt budowy gdańskiego terminalu przy udziale PERN i partnera zagranicznego w maju został pozytywnie zaopiniowany przez Ministerstwa Skarbu Państwa.

Terminal do przeładunku i magazynowania ropy naftowej i paliw ma powstać w Porcie Gdańskim do 2013 r. Wartość inwestycji szacowana jest na co najmniej 800 mln zł.

Do 2014 roku PERN chce zwiększyć pojemności magazynowe z obecnych 2,8 mln do ponad 3,5 mln metrów sześciennych.
Nowy terminal ma mieścić ok. 400 tys. metrów sześciennych ropy naftowej i dodatkowe ponad 300 tys. metrów sześciennych na produkty paliwowe i chemiczne.

Przewidywane obroty mają kształtować się na poziomie około 200 mln zł rocznie.

(PAP)

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

LexOmni.pl

usługi prawne on line

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama