reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Magazynowanie > Prologis rozbudowuje obiekty BTS w Czechach i Słowacji

Prologis rozbudowuje obiekty BTS w Czechach i Słowacji

Prologis powiększy swoje obiekty o ponad 24 000 m2, m.in. na potrzeby jednego z największych operatorów hipermarketów w Czechach. Budowa zakończy się jeszcze w tym roku.

W ramach rozbudowy zrealizowane zostaną następujące inwestycje:

  • 17 980 metrów kwadratowych dodatkowej powierzchni dla klienta w Prologis Park Galanta-Gan położonym 60 kilometrów od Bratysławy, w pobliżu autostrady D1 (E58).

Po rozbudowie Budynek 4 będzie miał łącznie 93 590 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni magazynowej i tym samym stanie się jednym z największych budynków dystrybucyjnych na Słowacji.

  • 6 800 metrów kwadratowych dodatkowej powierzchni w budowanym właśnie dla firmy Globus obiekcie typu build-to-suit o powierzchni 22 350 metrów kwadratowych, znajdującym się w Prologis Park Prague-Jirny.

Firma Globus, jeden z największych operatorów hipermarketów w Czechach, zdecydowała się powiększyć swój obiekt do łącznej powierzchni 29 150 metrów kwadratowych.

Globus planuje wykorzystanie budynku jako magazynu centralnego w Czechach na potrzeby operacji logistycznych wymagających przechowywania towarów w kontrolowanej temperaturze.

Budowę obu obiektów rozpoczęto w drugim kwartale 2011 r., a ich zakończenie planowane jest na czwarty kwartał tego roku.

Na portfolio ProLogis w Czechach i na Słowacji składa się dziewięć parków dystrybucyjnych (43 budynki) o łącznej powierzchni magazynowej wynoszącej ponad 990 000 metrów kwadratowych.

Obecnie Prologis buduje w regionie trzy obiekty o łącznej powierzchni ponad 66 000 metrów kwadratowych. Dysponując portfolio budynków o łącznej powierzchni 3,7 miliona metrów kwadratowych w 41 parkach dystrybucyjnych.

źródło: Prologis

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Pikus

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama