reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Jednoślad > Prawo > Kategoria prawa jazdy AM - kogo obowiązuje

Kategoria prawa jazdy AM - kogo obowiązuje

Nowa kategoria prawa jazdy AM umożliwia prowadzenie skutera lub motoroweru osobom, które przed 19 stycznia 2013 r. nie skończyły 18 lat i nie miały karty motorowerowej. Co z pozostałymi?

Do stycznia 2013 r. sprawa była prosta. Osoby, które nie skończyły 18-stu lat mogły prowadzić motorower lub skuter z silnikiem o pojemności skokowej do 50 cm sześć. o mocy maksymalnej nieprzekraczającej 4 kW i prędkości maksymalnej nieprzekraczającej 45 km/h tylko w przypadku posiadania karty motorowerowej. W momencie skończenia 18 lat, mogły prowadzić te pojazdy bez uprawnień. A co przepisy stanowią dzisiaj?

Zobacz też: Gdzie można zaparkować jednoślad?

Kategoria prawa jazdy AM - kogo obowiązuje

Od 19-stego stycznia 2013 r. osoby, które nie były pełnoletnie, a posiadają kartę motorowerową mogą prowadzić motorowery, skutery oraz czterokołowce lekkie (o macie do 350 kg, nieosiągające wyższych prędkości niż 45 km/h). To samo dotyczy osób, które do 19-stego stycznia 2013 r. skończyły 18 lat.

Z kolei nowe przepisy i obowiązek wyrobienia kategorii AM spoczywa na osobach, które chcą prowadzić motorowery, skutery oraz czterokołowce lekkie, a do dnia 19-stego stycznia 2013 r. nie skończyły 18 lat. O prawo jazdy kategorii AM mogą się ubiegać osoby, które skończyły 14 lat. Na kurs mogą się zapisać 3-mce przed datą urodzin.

Zobacz też: Dziecko na rowerze – przepisy i zasady

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Jobs Plus

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama