| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Jednoślad > Prawo > Ubezpieczenie OC dla rowerzystów

Ubezpieczenie OC dla rowerzystów

Rośnie liczba kolizji z udziałem rowerzystów, w których winni są również użytkownicy jednośladów. Rozwiązaniem części kłopotów wynikających z kraksy może być wykupienie ubezpieczenia OC dla rowerzystów.

Pomysł wprowadzenia obowiązkowego ubezpieczenia OC dla rowerzystów powraca w każdym sezonie wiosenno-letnim, w którym zmuszeni do korzystania z ulic miłośnicy jednośladów są uczestnikami kolizji. Niestety zdarzenia z udziałem rowerów tylko z pozoru są niegroźne. Zazwyczaj dochodzi w nich do mniejszych lub większych kontuzji, a także do uszkodzenia mienia o dużej wartości (samochodu, roweru). Politycy ociągają się z wprowadzeniem odpowiedniego prawa, które eliminowałoby przypadki, kiedy to rowerzysta, który uszkodził albo samochód albo rower innego uczestnika ruchu pozostaje bezkarny, bo nie ma wykupionej polisy OC.

Naprzeciw oczekiwaniom rynku jak zwykle wychodzą przedsiębiorcy (w tym przypadku firmy ubezpieczeniowe), którzy mają ofertę skierowaną do użytkowników rowerów.

Zobacz też: Dziecko na rowerze – przepisy i zasady

OC dla rowerzystów

Każdy rowerzysta może wykupić ubezpieczenie OC chroniące go przed skutkami finansowymi spowodowania kolizji. Nie trzeba być właścicielem roweru, żeby nabyć ubezpieczenie OC. To istotne biorąc pod uwagę rozwój sieci wypożyczani rowerowych w największych miastach w Polsce. Ubezpieczony rowerzysta może liczyć na to, że z polisy OC zostanie opłacone odszkodowanie za straty materialne powstałe w wyniku kolizji z jego winy, a także odszkodowanie za powstały uszczerbek na zdrowiu osób trzecich. Co więcej OC dla rowerzystów zawiera również dodatkowo płatną opcję NNW. Ważna w przypadku ubezpieczenia OC dla rowerzystów jest kwota maksymalna, na jaką opiewa ubezpieczenie i w największych zakładach ubezpieczeń jest to do 200 tys. zł.

Zobacz też: Jazda rowerem. Jak zachować się na chodniku i na drodze? Jak jeździć rowerem w ruchu miejskim po chodniku, ścieżce rowerowej i drodze?

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Instytut Transportu Samochodowego

Instytut Transportu Samochodowego prowadzi, koordynuje i popularyzuje badawczo-wdrożeniową działalność naukową w dziedzinie transportu samochodowego. ITS istnieje od 1952 roku i jest najstarszą tego typu jednostką badawczą w Polsce.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »