REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Motocykl BMW z kontrolą trakcji DTS: R 1200 RS

BMW R 1200 RS 2014
BMW R 1200 RS 2014
BMW

REKLAMA

REKLAMA

Motocykl BMW R 1200 doczekał się szlachetnej wersji RS. Dlaczego odmiana ta jest tak ceniona wśród fanów marki? Co kryje się pod tym dwuliterowym oznaczeniem?

Nowe BMW R 1200 w wersji RS

RS to w BMW Motorrad symbol dla motocykla seryjnego, który w równym stopniu nadaje się do podróżowania i sportowych startów. W roku 1976 R 11 RS był pierwszym na świecie masowo produkowanym motocyklem z pełnym, mocowanym do ramy ospoilerowaniem opracowanym w tunelu aerodynamicznym. Stworzył on zupełnie nowy segment sportowo-turystyczny – jak od tamtej pory zaczęto nazywać wszechstronne motocykle. Wprowadzając do sprzedaży nowy model R 1200 RS, BMW Motorrad nawiązuje do tej długiej tradycji, dokonując interpretacji historycznych cech w nowoczesność teraźniejszości – z oszałamiającym efektem. Czy to na drogach B, czy wykorzystując wielkie możliwości motocykla z pasażerem w siodle, czy w długiej trasie wakacyjnej, nowy R 1200 RS to sportowa turystyka na zupełnie nowym, wspaniałym poziomie.

REKLAMA

Zobacz też: Nowy system ABS w motocyklach BMW

BMW R 1200 RS: więcej momentu obrotowego

Dwucylindrowy, przeciwsobny silnik w nowym R 1200 RS to ta sama jednostka DOHC, która napędza modele R 1200 GS i R 1200 GS Adventure – a także R 1200 RT oraz R 1200 RS. Rozwija ona moc 92 kW/125 KM/7750/min oraz maksymalny moment obrotowy 125 Nm/6500/min. W porównaniu z silnikami w modelach GS, GS Adventure i RT, podniesiono moment obrotowy na niskich obrotach. Spaliny są odprowadzane przez system „2 w 1” w dynamicznie wyglądającym, stromo poprowadzonym tylnym tłumiku. Zmodyfikowany airbox i nowo uformowane chrapy wlotów powietrza i centralnie umieszczona chłodnica przyczyniają się łącznie do wysmuklenia sylwetki.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dynamiczna kontrola trakcji DTC w opcji

Nowy R 1200 RS jest seryjnie wyposażony w dwa tryby pracy/jazdy – „Rain” i „Road”. Poza systemem ABS standardowa specyfikacja obejmuje także automatyczną kontrolę stabilności ASC dla wyższej stabilności przyspieszania. A po dokupieniu opcjonalnego trzeciego trybu jazdy „Pro”, nabywca dostanie od BMW jeszcze dynamiczną kontrolę trakcji DTC z wykrywaniem kąta pochylenia, a także dwa dodatkowe tryby jazdy/pracy: „Dynamic” i „User”. Ten ostatni pozwala na indywidualizowanie zachowań motocykla.

Budowa motocykla BMW R 1200 RS

Paralever to kolejne cechy nowego motocykla. Razem zapewniają znakomitą precyzję prowadzenia, dokładność kierunkowa i sztywność podczas przyspieszania i hamowania były najwyższymi priorytetami – przy zachowaniu nadrzędnego celu: stworzenia roadstera zbudowanego zgodnie z zasadami BMW Motorrad i dynamicznego, zadowalającego aktywnych kierowców, a przy tym imponującego designem, którego język nawiązuje do superbike'a S 1000 RR.

BMW R 1200 RS: regulowana praca zawieszenia

Ma dwie nastawy: „Road” i „Dynamic”, pozwala kierowcy na najwyższe bezpieczeństwo jazdy przy maksymalizacji osiągów i komfortu. ESA potrafi także automatycznie dostosować pracę zawieszenia do warunków jazdy i manewrów wykonywanych przez kierowcę.

Komputer pokładowy w motocyklu BMW R 1200 RS

Prędkość odczytać można z normalnego, analogowego prędkościomierza, ale obecny obok komputer pokładowy na życzenie pokaże ogromną masę pożytecznych i pożądanych informacji.

Nowa generacja RS łączy w sobie ostry, dynamiczny design ze sportowym charakterem. Aerodynamiczne ospoilerowanie i podwójne lampy główne tworzą „twarz” nowego R 1200 RS, podkreślając wizualnie kombinację sportowej maszyny i motocykla turystycznego o dynamicznych proporcjach z nisko pochylonym przodem i subtelnie wystylizowanym, lekko zadartym tyłem, które nie pozostawiają wątpliwości co do sportowego pochodzenia konstrukcji. Motocykl jest dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych – klasycznym sportowym zestawieniu niebieski metalik Lupin/jasnoszary metalik oraz matowy szary metalik Granite.

Źródło: materiały prasowe BMW

BMW R 1200 RS 2014
BMW
BMW R 1200 RS 2014
BMW
BMW R 1200 RS 2014
BMW
BMW R 1200 RS 2014
BMW
BMW R 1200 RS 2014
BMW
BMW R 1200 RS 2014
BMW
BMW R 1200 RS 2014
BMW
BMW R 1200 RS 2014
BMW
BMW R 1200 RS 2014
BMW
BMW R 1200 RS 2014
BMW
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

REKLAMA

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

Mitsubishi się rozpędza. Nowy ASX stał się właśnie starym ASX-em. Na rynku zadebiutuje nowsza wersja

Mitsubishi szykuje się do liftingu nowego ASX-a. Samochód w zmienionej formie zadebiutuje w Polsce już jesienią tego roku. Tak, dobrze zgadliście. W tle nowego ASX-a nadal powiewać będzie francuska flaga. A metod modernizacji można upatrywać w poliftingowym Capturze.

Gęstszy olej w starym silniku? To popularny mit wśród kierowców. Ile w nim prawdy?

Auto ma spory przebieg? Zatem do silnika trzeba wlać gęstszy olej. To ma wydłużyć jego żywotność. Tak przynajmniej mówi popularny wśród kierowców mit. Okazuje się jednak, że efekt może być zupełnie odwrotny. Mechanicy i specjaliści z rynku mechanicznego ostrzegają.

Znamy cenę nowych tablic rejestracyjnych. Będą droższe od starych. A i tak nie dostanie ich każdy kierowca

1 czerwca 2024 r. w Polsce pojawią się nowe tablice rejestracyjne. Żółte oznaczenia z czerwonymi literami będą przeznaczone do czasowej rejestracji samochodów osobowych przeznaczonych do zawodów sportowych. Ile będzie kosztować ich wydanie?

REKLAMA

MAN stworzy ciężarówkę z napędem wodorowym. hTGX nie będzie miał ogniwa paliwowego. On będzie spalać wodór

Nowa ciężarówka MAN hTGX zadebiutuje w 2025 r. Będzie to pojazd wyposażony w silnik spalinowy. Jego paliwem stanie się wodór. Ciągnik ma mieć zastosowanie specjalne. Czemu jednak MAN nazywa go pojazdem bezemisyjnym?

Jak podróżować z przyczepą kempingową? Jak się przygotować na taki wyjazd?

Pokój hotelowy z widokiem na jezioro i wraz z serią osobistych drobiazgów? Proszę bardzo! To jednak z zalet podróżowania z przyczepą kempingową. Sezon na takie wyjazdy właśnie w Polsce startuje. Warto zatem podpowiedzieć, jak kierowca może się do niego przygotować.

REKLAMA