| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Jednoślad > Motocykle > Motocykl na promie

Motocykl na promie

Jeśli planujecie wiosenno – letnie podróże swoim motocyklem po Europie, to być może po raz pierwszy będziecie mieć okazje przeprawić się promem ze swoim jednośladem. Jak zatem wygląda przeprawa promowa z motocyklem?

Zakup biletu promowego dla motocyklisty

Bilet można kupić wcześniej online. Z listy pojazdów wybierz motocykl. Jeśli twój motor będzie miał przyczepkę na czas podroży to również trzeba to zaznaczyć i podać jej wymiary. Jeśli na liście nie ma opcji motocykl, to znaczy że na danej trasie przewożeni są tylko piesi pasażerowie. Podczas rezerwacji będzie trzeba podać numery rejestracyjne, markę i model motocykla. Pamiętaj, że jeśli podróżujesz z kilkoma motocyklami, to każdy z nich musi mieć osobny bilet. Jeśli podróżujesz w grupie większej niż 9, wówczas kup bilet dla grupy motocyklowej, np. na stronie Aferry Groups .

Obecnie od 2 do 16.03.2013 trwa w Anglii National Ferry Fortnight – coroczny Brytyjski Festiwal Promów, podczas którego większość przewoźników promowych oferuje bilety w specjalnych zniżkowych cenach. Jest zatem okazja zarezerwować tani prom do Anglii.

Zobacz też: Przygotuj się do majówki i wakacji –rezerwacja promu

Odprawa promowa z motocyklem

Po dojeździe do portu kieruj się znakami na terminal operatora z którym płyniesz, a następnie na odprawę dla motocykli. Na tablicach informacyjnych dość często widnieje ikona jednośladu, więc nie będzie problemu w przypadku bariery językowej w zagranicznym porcie. Na odprawie będzie trzeba okazać ważny dokument tożsamości, najlepiej paszport i rezerwacje biletu. Po otrzymaniu karty pokładowej, kieruj się na numer pasu na parkingu/poczekalni na wjazd na prom. Obsługa terminalu będzie tez nawigować podczas wjazdu na prom.

Czy mój motocykl będzie bezpieczny i stabilnie przymocowany na promie?

Na większości promów motocykle zabezpieczone są specjalnymi pasami transportowymi i znajdują się na tym samym pokładzie co samochody. W zależności od przewoźnika motocykle mogą być przewożone w specjalnie przeznaczonych do tego miejscach na pokładzie. Na wszelki wypadek warto też zabrać ze sobą własne pasy zabezpieczające pojazd.

Zobacz też: Motocykle Suzuki dla posiadaczy prawa jazdy kat. A2

Rejs promem

Podczas rejsu promem nie można przebywać na pokładzie z pojazdami. Pamiętaj o zabraniu potrzebnych rzeczy i dokumentów, opuszczając motocykl w drodze na pokład pasażerski. Warto zapisać tez numer pokładu parkingowego, szczególnie w przypadku większych promów, aby potem łatwo wrócić do swojego jednośladu na czas zjazdu ze statku.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Rafał Mikołajewski

prawnik, doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »