| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Zawieszenie > Dlaczego osłony przegubów są takie ważne?

Dlaczego osłony przegubów są takie ważne?


Oszczędzanie podczas zakupu osłon przegubów jest pierwszym krokiem mogącym doprowadzić do wizyty w warsztacie. Poniżej tłumaczymy dlaczego nie warto oszczędzać na tym elemencie.

Osłona przegubu nie jest elementem zawieszenia z „pierwszych stron” prasy i portali motoryzacyjnych. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że pełni ona niezwykle ważną rolę - chroni kosztowny przegub.

Zobacz również: Jak wymienić przegub napędowy?

Ponieważ, jej usterka, czyli najczęściej rozszczelnienie, powoduje, że smar przegubu siłą odśrodkową zostaje podczas jazdy wyrzucony na zewnątrz, a przegub zaczyna pracować na sucho. Nawet jeśli do wnętrza nie dostanie się piasek, przegub z uszkodzoną osłoną i tak zużyje się w przyśpieszonym tempie. W praktyce do wnętrza przegubu z uszkodzoną osłoną zanieczyszczenia dostają się jednak bardzo szybko, a zatem od chwili uszkodzenia osłony do zużycia całego przegubu mija zaledwie kilka czy kilkanaście dni.

Zobacz również: Jak uszczelnić układ wydechowy?

Warto pamiętać, że popularne, tanie osłony przegubów niszczą się głównie w niskich temperaturach, są podatne na uszkodzenia mechaniczne (odpryski kamieni od jezdni), pękają także przy skrajnych obciążeniach na nierównościach lub przy ostrych zakrętach. Na pytanie czy warto w nie inwestować, niech odpowie sobie każdy kierowca indywidualnie.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria LTCA

Kancelaria LTCA Zarzycki Niebudek Adwokaci i Doradcy Podatkowi sp.k. specjalizuje się w profesjonalnym doradztwie prawnym i podatkowym na rzecz podmiotów prawa gospodarczego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »