REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Top 5: Te auta są warte swojej ceny! Najlepsze oferty w Polsce!

Top 5: Te auta są warte swojej ceny! Najlepsze oferty w Polsce!
Top 5: Te auta są warte swojej ceny! Najlepsze oferty w Polsce!
Fiat

REKLAMA

REKLAMA

Pytanie postawione przed dzisiejszym materiałem brzmi: jak możliwie najefektywniej wydać pieniądze na nowy samochód? Oto pięć propozycji z polskiego rynku pierwotnego, które są warte każdej złotówki.

Dacia Duster

SUV, Dacia Duster

SUV, Dacia Duster

Dacia

Dacia Duster to najchętniej kupowany fabrycznie nowe samochód w Polsce w roku 2019 wśród klientów prywatnych. Popularność rumuńskiego crossovera jest powodowana przez kilka czynników. To przestronne auto rodzinne, które ma zwiększony prześwit, muskularne nadwozie, ładną stylizację i kosztuje w wersji bazowej zaledwie 41 900 złotych. Tak, skonfigurowany w ten sposób pojazd nie posiada klimatyzacji, ale korzysta z napędu 100-konnego, doładowanego benzyniaka i jest... fabrycznie nowy! To prawdziwy hit.

REKLAMA

Oczywiście modele Access nie są najczęściej wybierane przez kierowców nad Wisłą. Ci dużo częściej decydują się na wersje Comfort. W tym przypadku standard poszerza się m.in. o klimatyzację, elektrycznie regulowane szyby z tyłu, światła przeciwmgłowe oraz radio dające możliwość odtwarzania plików MP3. Cennik Dacii Duster Comfort startuje od nadal wybitnie rozsądnych 56 100 złotych.

Zobacz również: Test drugiej generacji Dacii Duster 1.5 dCi

Fiat Tipo

Fiat Tipo 1.3 MultiJet

Kamil Fraszkiewicz

REKLAMA

W roku 2015 Fiat wykonał duży krok naprzód. Nie był to jednak krok w wyścigu technologicznym, a w walce o europejskiego klienta. O czym mowa? Oczywiście o prezentacji Fiata Tipo. Auto było reklamowane hasłem: nowy duży Fiat w cenie Fiata Pandy. I było ono trafione z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że odnosiło się do głęboko zakorzenionej w Polakach tradycji PRL-owej motoryzacji. Po drugie Tipo było i jest naprawdę tanie.

Jakie są zalety Fiata Tipo? Model w wersji sedan rozmiarami odpowiada autom segmentu C, mieści cztery dorosłe osoby i oferuje bagażnik o pojemności 520 litrów. Dodatkowo wersja bazowa ma i klimatyzację, i radio, i pakiet elektryczny, a do tego kosztuje obecnie tylko... 44 900 złotych. Napęd? Pod maską pracuje 1.4-litrowy, wolnossący benzyniak o mocy 95 koni mechanicznych. Przyspieszenie do pierwszej setki trwa 11,5 sekundy. Główną wadą Tipo jest niska jakość materiałów wykończeniowych. Tylko przy tej cenie czy to tak właściwie wada?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz również: Fiat Tipo sedan – który silnik i wersję wyposażenia wybrać?

Kia Stonic

Kia Stonic

Kia Stonic

Kia

REKLAMA

Być może Kia Stonic ma dość dyskusyjną urodę. Jednego autu nie da się jednak odmówić. To naprawdę zmyślny, miejski crossover, który dodatkowo został atrakcyjnie wyceniony przez Kię. Za auto trzeba zapłacić 59 990 złotych. Ważne jest jednak to, co kierowca w tej cenie otrzymuje. Zaletą auta jest wysoki poziom wyposażenia standardowego. Bez dopłaty Stonic posiada 6 poduszek powietrznych, manualną klimatyzację, radio z 7-calowym ekranem dotykowym i 17-calowe obręcze aluminiowe. Co więcej, samochód w pakiecie otrzymuje też 7-letnią gwarancję producenta!

Bazowa Kia Stonic jest napędzana za pomocą 1.2-litrowego benzyniaka. Wolnossąca konstrukcja ma 84 konie mechaniczne. Motor rozpędza crossovera do pierwszej setki w 13,2 sekundy. I choć nie jest demonem prędkości, spala w cyklu mieszanym rozsądne 6,5 litra paliwa. Przy dopłacie sięgającej 4 tysięcy złotych kupujący może wybrać 100-konną jednostkę 1.0 T-GDI. Ta jest dużo dynamiczniejsza i nadal oszczędna.

Zobacz również: Kia XCeed - cennik startuje od 79 990 złotych

Suzuki Baleno

Nowy Suzuki Baleno

Nowy Suzuki Baleno

Suzuki

W roku 2015 Suzuki powróciło do nazwy Baleno. Druga generacja modelu uplasowała się w segmencie B+. Czym to się przejawia? Stosunkowo przestronną kabiną pasażerską oraz bagażnikiem o pojemności 355 litrów. Nadwozie hatchbacka jest masywne. A do tego łączy obłości z ostrymi liniami. Wady? Główna dotyczy materiałów wykończeniowych niskiej jakości. Plastiki są nieprzyjemne w dotyku i raczej mało estetycznie wyglądają.

Suzuki Baleno nie miało być jednak motoryzacyjnym ideałem. Model otrzymał inny cel - hatchback powinien urzekać ceną. I na to akurat Japończyk ma zadatki. Ile trzeba zapłacić za Suzuki? Cena bazowa to 43 900 złotych. Podstawowa wersja Comfort bez żadnej dopłaty otrzymuje to, co w dzisiejszych czasach jest must have. Mowa o komplecie poduszek powietrznych, radiu, pakiecie elektrycznym i klimatyzacji. To świetna oferta, w której kierowca realnie płaci za to, co otrzymuje.

Zobacz również: Test Suzuki Baleno 1.2 DualJet 90 KM man.

Ford KA+

Ford Ka+

Ford Ka+

Ford

Ford też postanowił podłapać formułę na niskobudżetowe auto. Amerykanie jednak nieco inaczej podeszli do tematu. Uplasowali bowiem swój model w segmencie B. Kierowca może kupić Fiestę lub model Ka+. Ka+ ma wytrzeszczone oczy z Focusa i całkiem nowoczesną linię nadwozia. Poza tym oferuje 270-litrowy bagażnik i jest napędzany 70-konnym benzyniakiem o pojemności 1.2 litra. W cyklu mieszanym motor według specyfikacji producenta spala zaledwie 5,1 litra paliwa.

Cennik otwierają modele Trend. W tym wariancie Ford Ka+ otrzymuje 6 poduszek powietrznych, układ ułatwiający ruszanie na wzniesieniach i pakiet elektryczny. Za tak skonfigurowanego hatchbacka należy zapłacić 42 050 złotych. Dla porównania w tym samym czasie 85-konna Fiesta z podobny wyposażeniem zostanie wyceniona na 49 100 złotych.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

Mitsubishi się rozpędza. Nowy ASX stał się właśnie starym ASX-em. Na rynku zadebiutuje nowsza wersja

Mitsubishi szykuje się do liftingu nowego ASX-a. Samochód w zmienionej formie zadebiutuje w Polsce już jesienią tego roku. Tak, dobrze zgadliście. W tle nowego ASX-a nadal powiewać będzie francuska flaga. A metod modernizacji można upatrywać w poliftingowym Capturze.

Gęstszy olej w starym silniku? To popularny mit wśród kierowców. Ile w nim prawdy?

Auto ma spory przebieg? Zatem do silnika trzeba wlać gęstszy olej. To ma wydłużyć jego żywotność. Tak przynajmniej mówi popularny wśród kierowców mit. Okazuje się jednak, że efekt może być zupełnie odwrotny. Mechanicy i specjaliści z rynku mechanicznego ostrzegają.

REKLAMA

Znamy cenę nowych tablic rejestracyjnych. Będą droższe od starych. A i tak nie dostanie ich każdy kierowca

1 czerwca 2024 r. w Polsce pojawią się nowe tablice rejestracyjne. Żółte oznaczenia z czerwonymi literami będą przeznaczone do czasowej rejestracji samochodów osobowych przeznaczonych do zawodów sportowych. Ile będzie kosztować ich wydanie?

MAN stworzy ciężarówkę z napędem wodorowym. hTGX nie będzie miał ogniwa paliwowego. On będzie spalać wodór

Nowa ciężarówka MAN hTGX zadebiutuje w 2025 r. Będzie to pojazd wyposażony w silnik spalinowy. Jego paliwem stanie się wodór. Ciągnik ma mieć zastosowanie specjalne. Czemu jednak MAN nazywa go pojazdem bezemisyjnym?

Jak podróżować z przyczepą kempingową? Jak się przygotować na taki wyjazd?

Pokój hotelowy z widokiem na jezioro i wraz z serią osobistych drobiazgów? Proszę bardzo! To jednak z zalet podróżowania z przyczepą kempingową. Sezon na takie wyjazdy właśnie w Polsce startuje. Warto zatem podpowiedzieć, jak kierowca może się do niego przygotować.

Wielkie zmiany dla kierowców w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim. Obejmą m.in. DTŚ

Rząd szykuje wielkie zmiany dla kierowców. Wyznaczył odcinki dróg w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim, które stracą status dróg krajowych. Nowelizacja, która wejdzie w życie 1 stycznia 2025 r., obejmuje m.in. legendarną Drogową Trasę Średnicową. Szlaki te wyjdą spod zarządu GDDKiA. Co to oznacza?

REKLAMA

Nowy zakład bieżnikowania opon w Polsce. Handlopex wykorzysta technologię Bridgestone

Handlopex uruchamia zakład bieżnikowania opon używanych w Kleszczelach. Ten każdego roku rocznie będzie produkował ok. 12 000 opon bieżnikowanych w technologii Bandag. Technologii Bandag, która została opracowana przez Bridgestone.

1,4 mld zł na autobusy z KPO. Nowy nabór dofinansuje nie tylko zakup autobusów elektrycznych

Ministerstwo infrastruktury ogłasza drugi nabór w konkursie autobusowym. Dostępna jest pula 1 403,5 mln zł. Za tą kwotę z KPO ma zostać sfinansowany zakup 372 autobusów. I nie muszą być one zeroemisyjne.

REKLAMA