| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Zakup > Ekspert radzi: Jak ustrzec się przed zakupem kradzionego samochodu?

Ekspert radzi: Jak ustrzec się przed zakupem kradzionego samochodu?

Kupując używany samochód istnieje ryzyko, że pojazd jest kradziony. Jak sprawdzić pochodzenie samochodu? Czy istnieje sposób gwarantujący, że kupiony samochód nie pochodzi z kradzieży?

Do kradzieży samochodów dochodzi codziennie. Złodzieje korzystają z roztargnienia kierowców, lekkomyślności oraz niewystarczającego zabezpieczenia pojazdów. W 2009 roku ponad 2000 osób stało się podejrzanymi w sprawie kradzieży samochodu. Kradzieży dokonuje się zarówno na terytorium RP jak i w krajach Unii Europejskiej. Nie da się całkowicie wyeliminować z obrotu kradzionych samochodów, ale można bronić się, aby nie zostać nabywcą kradzionego samochodu.

To platforma stwarzająca możliwość weryfikacji danych zapisanych w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Służy do sprawdzenia czy dane zgromadzone w Centralnej Ewidencji Pojazdów są zgodne z danymi zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym.

Zobacz: Jak zarejestrować samochód

Platforma internetowa ePUAP dostępna jest dla każdego. Korzystając z nowego systemu możemy uzyskać sporo informacji, które pomogą w identyfikacji auta.

Dowiemy się między innymi o takich informacjach jak:
- marka pojazdu,
- seria i numer dowodu rejestracyjnego lub pozwolenia czasowego,
- numer VIN auta,
- datę rejestracji,
- nazwisko właściciela pojazdu.

Zobacz serwis: Auto i prawo

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Michałek

Ekspert w zakresie finansów osobistych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »