| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Wnętrze i wyposażenie > Jakie są zalety ogrzewania postojowego?

Jakie są zalety ogrzewania postojowego?

Jakie są korzyści z zainstalowania w samochodzie ogrzewania postojowego? Czy ogrzewanie postojowe to wyposażenie dedykowane tylko do dużych samochodów?

Jak działa ogrzewanie postojowe?

Ograniczona widoczność, dłuższy czas reakcji kierowcy, zamarznięte drogi to główne przyczyny wypadków samochodowych zimą. Ogrzewanie postojowe Webasto podnosi nie tylko komfort jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Urządzenie Webasto jest montowane pod maską auta i działa niezależnie od silnika. Aby je uruchomić, na kilkanaście minut przed wyruszeniem w trasę, kierowca powinien włączyć funkcję grzania. W ciągu kilku minut wnętrze pojazdu staje się ciepłe, a szyby odmrożone. Istotne jest to, że w nagrzanym wnętrzu, szyby nie parują od wewnątrz i nie zamarzają, co ma wpływ na poprawę widoczności. Ponadto działające na postoju ogrzewanie wstępnie grzeje silnik, dzięki czemu po rozpoczęciu jazdy szybciej osiąga on temperaturę roboczą, a w efekcie zużywa mniej paliwa.

Ogrzewanie postojowe

Źródło: Webasto

Zobacz też: Jak właściwie dobrać hak holowniczy do samochodu?

Sterowanie poprzez urządzenia mobilne

Ogrzewaniem postojowym Webasto można wygodnie zarządzać za pośrednictwem smartfona. Zaletą tego rozwiązania jest łatwa komunikacja przez specjalną aplikację i bezproblemowe ustawianie wszystkich parametrów. System sterowania pozwala zarządzać wszystkimi funkcjami ogrzewania oraz wentylacji postojowej Webasto, z dowolnego miejsca na świecie znajdującego się w zasięgu telefonii komórkowej. Widget na podstawie lokalizacji, na bieżąco informuje o warunkach pogodowych. Dzięki funkcji alertów pogodowych, można włączyć lub wyłączyć ogrzewanie czy zmienić tryb pracy z grzania na wietrzenie i odwrotnie.

Urządzenia Webasto można zamontować w każdym miejskim aucie, dzięki czemu każdy kierowca może cieszyć się komfortową jazdą na co dzień.

Systemy ogrzewania postojowego do różnych samochodów

Producent systemów ogrzewania postojowego Webasto, dedykuje do małych samochodów system Thermo Top E lub kompaktowy model Thermo Top Evo 4. Do samochodów klasy średniej zaleca model Thermo Top Evo 5. Dodatkowo można wyposażyć je w nowy system Webasto Individual Quick, który ogrzewa wnętrze samochodu o 50% szybciej, niż w przypadku zwykłego ogrzewania postojowego. W ciągu zaledwie 15 minut wnętrze auta stanie się przyjemnie ciepłe bez nadmiernego zużycia energii z akumulatora. W tym systemie silnik nie jest ogrzewany, dlatego cała moc grzewcza jest wykorzystywana do ogrzania przestrzeni pasażerskiej i przedniej szyby. Rozwiązanie to sprawdzi się podczas krótkich podróży oraz jazdy po mieście.

Źródło: Materiały Webasto

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Wisławski

Adwokat, Kancelaria Brysiewicz i Wspólnicy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »