REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Klasy alarmów samochodowych

 Flota Auto Biznes
FlotaAutoBiznes to motoryzacyjno-biznesowe czasopismo poświęcone zagadnieniom związanym z zarządzaniem samochodami w przedsiębiorstwach. Magazyn ukazuje się co dwa miesiące.
Klasy alarmów samochodowych
Klasy alarmów samochodowych

REKLAMA

REKLAMA

Jakie są rodzaje i klasy alarmów samochodowych? PIMot podzielił dostępne na rynku urządzenia ze względu na ich skuteczność i poziom trudności obejścia.

Klasy alarmów samochodowych

Alarm samochodowy klasy POP

REKLAMA

Alarmy klasy popularnej POP ograniczają się zwykle do reakcji na otwarcie maski, drzwi i klapy bagażnika. Wszczynają wówczas alarm sygnałami świetlnymi i syreną.

Alarm samochodowy klasy STD

Klasa standardowa STD to alarmy o budowie modułowej. Mają co najmniej jedną blokadę silnika, czujnik chroniący wnętrze i syrenę z własnym zasilaniem, są sterowane urządzeniami ze zmiennymi kodami.

Zobacz też: Montaż zabezpieczenia przeciwkradzieżowego, a gwarancja pojazdu

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Alarm samochodowy klasy PRF

Systemy klasy profesjonalnej PRF mają już co najmniej dwa czujniki chroniące wnętrze, dodatkowy czujnik otwarcia maski, dodatkową blokadę silnika lub system antynapadowy oraz kodowany wyłącznik serwisowy. Nie tylko syrena, ale i sam alarm posiada dodatkowe zasilanie. Trudniejszy do złamania jest także system kodowania pilota.

Alarm samochodowy klasy Extra

Najwyższa klasa Extra oprócz funkcji urządzeń niższych klas ma także czujnik położenia pojazdu oraz powiadomienie drogą radiową lub telefoniczną o uruchomieniu alarmu.

Zobacz też: Pojazd firmowy, a abonament za radio

Statystyki kradzieżowe

Jak podaje policja, w ciągu ostatnich 12 lat kilkakrotnie spadła liczba kradzionych samochodów. W 2000 roku policja wszczęła ponad 70 tysięcy postępowań przygotowawczych w sprawach kradzieży samochodów, natomiast w 2011 r – już tylko 16 285. W miastach doszło do 14 714 przestępstw. Wskaźnik wykrycia wyniósł 22,5% i było 0,1 procent większy niż rok wcześniej. Najczęstsze miejsca kradzieży to ulica (7 069 aut), parking samochodowy (6 995), parking przy centrum handlowym (234), garaż (209), bezpośrednio przy budynkach mieszkalnych (85), droga szybkiego ruchu (48), las (42), stacja paliwowa (39), ogródki działkowe, domki wypoczynkowe (30), teren budowy (26). Wartość skradzionych samochodów wg deklaracji pokrzywdzonych to 509,8 mln zł.

Obowiązkowe zabezpieczenia

Tomasz Majer, ekspert ds. ubezpieczeń Grupy PGD

- Przy zawieraniu ubezpieczenia Autocasco, które obejmuje także ryzyko kradzieży, są wymagane różnego rodzaju zabezpieczenia. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe ma własne warunki i procedury, które je określają. Generalnie przy samochodach o mniejszej wartości, zwykle do około 50 000 złotych, wymagane jest jedno zabezpieczenie. Najczęściej jest to fabrycznie montowany immobiliser. Przy droższych autach trzeba zamontować dodatkowy system, natomiast przy najbardziej luksusowych pojazdach, wymagane są dwa lub trzy zabezpieczenia, w tym system lokalizacji pojazdu. W przypadku zamontowania systemu lokalizacji pojazdu, istnieje możliwość udzielenia dodatkowych zniżek w składce.

Zobacz też: Odmowa wypłaty odszkodowania za zły stan drogi, co dalej?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

REKLAMA

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

Mitsubishi się rozpędza. Nowy ASX stał się właśnie starym ASX-em. Na rynku zadebiutuje nowsza wersja

Mitsubishi szykuje się do liftingu nowego ASX-a. Samochód w zmienionej formie zadebiutuje w Polsce już jesienią tego roku. Tak, dobrze zgadliście. W tle nowego ASX-a nadal powiewać będzie francuska flaga. A metod modernizacji można upatrywać w poliftingowym Capturze.

Gęstszy olej w starym silniku? To popularny mit wśród kierowców. Ile w nim prawdy?

Auto ma spory przebieg? Zatem do silnika trzeba wlać gęstszy olej. To ma wydłużyć jego żywotność. Tak przynajmniej mówi popularny wśród kierowców mit. Okazuje się jednak, że efekt może być zupełnie odwrotny. Mechanicy i specjaliści z rynku mechanicznego ostrzegają.

Znamy cenę nowych tablic rejestracyjnych. Będą droższe od starych. A i tak nie dostanie ich każdy kierowca

1 czerwca 2024 r. w Polsce pojawią się nowe tablice rejestracyjne. Żółte oznaczenia z czerwonymi literami będą przeznaczone do czasowej rejestracji samochodów osobowych przeznaczonych do zawodów sportowych. Ile będzie kosztować ich wydanie?

REKLAMA

MAN stworzy ciężarówkę z napędem wodorowym. hTGX nie będzie miał ogniwa paliwowego. On będzie spalać wodór

Nowa ciężarówka MAN hTGX zadebiutuje w 2025 r. Będzie to pojazd wyposażony w silnik spalinowy. Jego paliwem stanie się wodór. Ciągnik ma mieć zastosowanie specjalne. Czemu jednak MAN nazywa go pojazdem bezemisyjnym?

Jak podróżować z przyczepą kempingową? Jak się przygotować na taki wyjazd?

Pokój hotelowy z widokiem na jezioro i wraz z serią osobistych drobiazgów? Proszę bardzo! To jednak z zalet podróżowania z przyczepą kempingową. Sezon na takie wyjazdy właśnie w Polsce startuje. Warto zatem podpowiedzieć, jak kierowca może się do niego przygotować.

REKLAMA